Спеціальні потреби

В Києві протестують проти закриття української бібліотеки в Москві


В Києві протестують проти закриття української бібліотеки в Москві

Низка українських політичних і громадських організацій висловили протест проти закриття української бібліотеки в Москві. Єдину в РФ українську книгозбірню зачинили наприкінці минулого тижня за розпорядженням російських правоохоронців. Після обшуків слідчі вилучили декілька десятків видань для проведення експертиз на наявність екстремістських закликів.

У Блокові Юлії Тимошенко розцінили дії московських чиновників як недружній акт щодо України та закликали негайно розблокувати роботу бібліотеки. У БЮТ вважають, що такі дії не відповідають публічним деклараціям керівників двох країн про покращення міждержавних стосунків.

Протест БЮТівців підтримали і в «Нашій Україні». Голова політради партії Валентин Наливайченко вимагає провести чесне і справедливе розслідування інциденту з Бібліотекою української літератури в Москві і закликав світове українство виявити єдину позицію на захист української громади в Росії.

Наливайченко також звернувася до української влади із закликом адекватно відрегувати на ситуацію: «Ми вимагаємо від Міністерства закордонних справ України затребувати чіткі пояснення російської сторони щодо підстав дій правоохоронців у Бібліотеці української літератури та розуміння нею міждержавного виміру цієї справи. Ми закликаємо українську владу виявити тверду державну волю, здатну захистити українців в Російській Федерації від великодержавного шовінізму, сваволі місцевих чиновників і відвертих антиукраїнських сил», – сказав Наливайченко.

В українському МЗС ситуацію коментують досить стриманно. У розповсюдженому для преси коментарі зазначається, що посольство України в РФ слідкує за цим випадком і перебуває у постійному контакті як з керівництвом бібліотеки, так і з російською владою. Мовляв, за наявною інформацією, культурно-просвітницька робота закладу не припиняється і слідчі не виявили в фондах бібліотеки екстремістської літератури. В МЗС підтверджують призупинення роботи декількох підрозділів бібліотеки та вилучення для експертиз книг. У відомстві висловили надію, що представники російської влади «виходитимуть з необхідності якісного задоволення освітньо-культурних потреб етнічних українців, що мешкають в Росії».

Бібліотеку української літератури спорудили в 2006 році за гроші російського бюджету. Книгозбірня нараховує понад 50 тисяч томів. У закладі оформлювали передплату на українські періодичні видання. Деякі оглядачі пояснюють конфліктну ситуацію навколо бібліотеки антиекстремістською кампанією російської влади, викликаною заворушеннями на міжнаціональному ґрунті.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG