Спеціальні потреби

Реструктуризація російського боргу може відрізнятися від домовленості з західними кредиторами – Наталія Яресько


Наталія Яресько, міністр фінансів України

Будь-яка угода за межами суду щодо реструктуризації 3-мільярдного боргу перед Росією повинна мати для України той самий економічний ефект, що й домовленість з приватними міжнародними кредиторами, хоча формат співпраці швидше всього відрізнятиметься - заявила міністр фінансів України Наталія Яресько у середу 20 січня.

У кулуарах Всесвітнього економічного форуму, що проходить у місті Давос, Швейцарія, Яресько сказала журналістам видання Reuters, що досі лишається оптимісткою в питанні можливої домовленості з Москвою.

«На жаль, російська делегація не змогла зустрітися з нами у Давосі, але я завжди оптиміст. Ми маємо добру історію досягнення обопільної згоди ... це бажаний шлях для усіх нас», - сказала міністр фінансів.

При цьому пані Яресько наголосила, що угода з росіянами не повинна суперечити програмі кредитування МВФ.

«Це означає, що краща домовленість неможлива. Вона не повинна бути ідентичною (до реструктуризації Євробонду), але повинна мати той самий економічний ефект. За визначенням, технічно вона може відрізнятися, але ми маємо вийти на ту саму поточну цінність», - сказала Наталія Яресько.

Ми маємо добру історію досягнення обопільної згоди ... це бажаний шлях для усіх нас
Наталія Яресько

Третій транш від МВФ, за її словами, Україна очікує вже у лютому цього року.

Міністр фінансів висловила переконання, що Україна триматиметься курсу реформ, рекомендованих МВФ. Жорсткі реформи в Україні, каже вона, вже допомагають відновити економіку.

Яресько згадала прогнози, що українська економіка вже в цьому році має продемонструвати зростання після двох років рецесії.

«Очікування – це побачити позитивне зростання у цьому році. Звісно, глобальний спад вплине і на нас, але ми все ж віримо, що вийдемо на позитивне зростання цього року, якщо продовжимо процес реформ».

Дивіться також: МВФ озвучив попередження українській владі

МВФ озвучив попередження українській владі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

XS
SM
MD
LG