Спеціальні потреби

Рідні та адвокати Небесної сотні: «Існує системний спротив слідству»


Влада не зацікавлена у правді про розстріли на Майдані, а політикум - причетний - родичі, адвокати. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:06 0:00

Влада не зацікавлена у правді про розстріли на Майдані, а політикум - причетний - родичі, адвокати. Відео

Ключова проблема в тому, що з боку керівництва ГПУ йде саботаж розслідувань – адвокати.

Один засуджений, «тітушка». Це результат, з яким правосуддя прийшло до другої річниці масових розстрілів на Майдані. Справи ще кількох «беркутівців» розглядають у суді. Про те, що ніхто не покараний, в Україні не говорить тільки лінивий. Чому ж так туго йде розслідування, надто ж коли справа стосується організаторів, а не тільки простих виконавців? Родичі Небесної сотні і їхні адвокати в один голос твердять про «таємний центр», який координує гальмування слідства.

Сергія Бондарчука вбили 20 лютого на Майдані, біля входу в Жовтневий палац. 52-річний Сергій був учителем фізики у Старокостянтинівській гімназії. Його застрелили, коли виносив пораненого. Куля пройшла навиліт, тож довести, хто вбив, буде дуже складно.

За 2 роки, що минули після Майдану, син загиблого Володимир неабияк допоміг слідству. З’ясував точне місце і точний – до секунди – час. У якому положенні було тіло, і звідки стріляли, і хто свідки. Тепер Володимир Бондарчук розповідає, що, як на роботу, ходить на суди.

«Для мене це надзвичайно важливо – дізнатися істину, чому так сталося, хто стріляв. І я думаю, що для держави це справа престижу. Якщо ця справа не буде розслідувана, це буде означати, що нічого в Україні не змінилося», – заявив Володимир.

Він каже – до слідчих не має претензій. Каже – роблять, що можуть. Зате є запитання до тих, хто нагорі.

За його словами, керівництво держави не зацікавлене у розслідуванні. Це не дає швидких політичних дивідендів і потребує надзвичайно великих ресурсів, затрат.

Родичі Небесної сотні нарікають на владу, бо шкодує для слідства ресурсів. Нема не те що техніки для експертиз – банальних комп’ютерів. Тому так повільно рухається розслідування. А ще не вистачає слідчих. Увесь масив злочинів проти Майдану – з понад сотнею загиблих, тисячами поранених, свідченнями тисяч очевидців і десятками терабайт відео- та фотоматеріалів – розслідує всього-на-всього 18 людей. Але найбільший гнів у родин загиблих викликає зрадлива українська Феміда. Члени сімей Небесної сотні об’єдналися в організацію і ходять по черзі на суди. Це, пояснює Наталя Бойків, щоб не дати людям у мантіях знов посприяти комусь із підозрюваних з втечею.

«Чому я прийшла – я ходжу по можливості практично на всі суди, тому що в нас уже був прецедент, Садовника випустили під домашній арешт, де він мав змогу втекти. Ходжу, щоб тримати руку на пульсі і не дати можливості випустити на волю цих злочинців», – каже потерпіла Наталя Бойків.

2 роки пройшло, а по суті ще нікого не покарали, ніхто за ґрати не сів
Наталя Бойків, потерпіла

У пані Наталі на Майдані в ніч на 19 лютого вбили чоловіка. Володимиру Бойківу було 59, він мав у Києві будівельну фірму.

«2 роки пройшло, а по суті ще нікого не покарали, ніхто за ґрати не сів», – наголошує вона.

Існує системний спротив слідству, – стверджують адвокати Небесної сотні. Виконавчий директор Адвокатської дорадчої групи Тарас Гаталяк каже, що хтось нагорі смикає за ниточки.

«Якраз з боку керівництва ГПУ йде саботаж розслідувань. Отут ключова проблема зарита.

«Думаю, що не одноосібно діє генеральний прокурор. Думаю, що ці питання він погоджував з президентом. Напевно, немає політичної волі все-таки вищого керівництва держави.

«На мій погляд, все-таки існує якийсь невидимий штаб протидії. Невидимий штаб протидії, який не дає можливості належним чином розвернутися і до кінця довести розпочаті слідчі дії», – заявив Тарас Гаталяк.

Існує якийсь невидимий штаб протидії, який не дає можливості належним чином розвернутися і до кінця довести розпочаті слідчі дії
Тарас Гаталяк, адвокат

Адвокат родин Небесної сотні Павло Дикань каже, що потрібно розуміти, що дуже багато сучасного політикуму України якимось чином причетні – родичі, друзі, знайомі, спільний бізнес, ще щось...

«І от коли справа доходить до розслідування стосовно цих осіб, то воно дуже тормозиться. Місяцями прокуратура не виносить підозри.

«От по Іванющенку надскладно йде розслідування, надскладно! І коли слідство намагається щось зробити відносно Іванющенка, рішення приймається надзвичайно складно. І мені дуже цікаво – чому? Це дуже близька людина до кого?

«На сьогоднішній день у нас лише виконавці... Коли ми перейдемо від стадії притягнення до відповідальності виконавців до стадії притягнення до відповідальності організаторів, тоді ми дійсно зможемо казати, що справа почала рухатися більш ефективно», – вважає Павло Дикань.

А тим часом як адвокати розмірковують про «невидимий центр», що має силу звільняти з-під варти і зупиняти арешти, Володимир Бондарчук далі обиває пороги судів. І доки в нього ще є надія, що вбивцю його батька знайдуть і покарають, доти й усі ми ще можем сподіватись на нову справедливу країну. Ту, заради якої вчитель фізики зі Старокостянтинівської гімназії пішов на Майдані під кулі.

Дивіться також: Ще 3-4 місяці політиканства в Україні на Заході не хочуть - екс-посол США

Ще 3-4 місяці політиканства в Україні на Заході не хочуть - екс-посол США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

XS
SM
MD
LG