Спеціальні потреби

Україна офіційно приєдналася до НАТО у боротьбі з піратами


У п’ятницю генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен під час відкриття засідання комісії Україна-НАТО у Брюсселі заявив, що Україна офіційно приєдналася до операції НАТО «Океанський щит».

«Сьогодні міністр оборони України та я обмінялися листами про те, що ми забезпечимо існуючі рамкові умови для майбутнього внеску України в наші операції з боротьби з піратами, - заявив він, відповідаючи на питання кореспондента «Голосу Америки». - Це власне є свідченням особливого партнерства між Україною та НАТО. Сподіваюся, що це партнерство продовжуватиме розвиватися».

Расмуссен зазначив, що НАТО поважає позицію України щодо позаблокового статусу, але «виходячи з зустрічей, які я мав сьогодні та раніше з президентом України, я можу бачити, що Україна має значну зацікавленість у подальшому розвитку практичного співробітництва з НАТО, особливо в питаннях реформування сектору оборони та безпеки».

Одним з таких практичних напрямків, фактично, і є боротьба з піратством.

«Ця угода демонструє, як внесок України в операції НАТО безпосередньо допомагає Україні відповідати на власні виклики у сфері національної безпеки», - сказав в інтерв’ю «Голосу Америки» колишній директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Джеймс Ґрін.

За його словами, Україна – серед країн, що найбільше потерпають від піратства:

«Величезна кількість українських чоловіків працюють моряками на торгових суднах, що ходять під прапорами багатьох країн. В Україні знаходиться близько десятка навчальних закладів, де готують мореплавців. Всього українських моряків у світі налічується від 50 до 100 тисяч, що становить 5-10% від загальної кількості моряків на планеті. Тільки росіян та філіппінців більше, але оскільки Україна – менша за кількістю населення країна, то моряки складають більше частку її мешканців».
Ця угода демонструє, як внесок України в операції НАТО безпосередньо допомагає Україні відповідати на власні виклики у сфері національної безпеки.
Джеймс Ґрін

І багато хто з них стає жертвами піратів. Від 2008 року, говорить Ґрін, понад 140 українців потрапили до піратів у полон, багато з них зазнали жорстокого катування й знущань; зокрема двох було вбито.

З іншого боку, хоча український торговий флот не є великим, говорить експерт, непропорційна кількість українського експорту проходить через Суецький канал та уздовж Африканського рогу, що кишать піратами. Отже, Україна зазнає і значного вдару по своїх економічних інтересах.

«Ціна захоплення піратами для України з точки зору економічних та інтересів безпеки є надзвичайно високою, більшою, ніж для багатьох інших країн. Приєднуючись до операції «Океанський щит», Україна не лише підтримує НАТО, а і захищає власних громадян, власну економіку. І зробити це ефективно вона може лише в рамках міжнародної організації. Це – ідеальний приклад, коли участь в операціях спільної безпеки є корисною для України».
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG