Спеціальні потреби

В Україні процвітає злочинне угруповання навколо отримання віз за програмою Green Card


В Україні працює широко розвинена система шахрайства з візами на постійне проживання у Сполучених Штатах, так званими ґрін-картами (Green Card). Про це йдеться в оприлюдненому звіті генерального інспектора Державного департаменту, який здійснює нагляд за діяльністю державних органів США.

Шахраї під виглядом туристичних агентств взяли під свій контроль програму диверсифійкаційної візової лотереї Diversity Visa – за якою громадянам інших країн надається право на постійне проживання у США. Щороку США виділяє 55 тисяч віз, знаних в Україні як Зелена карта, для країн з історично низьким рівнем імміграції до США. Візи надаються за допомогою лотереї, яка не бере до уваги родинні чи професійні зв’язки громадян.

У доповіді, підготовленій ще у вересні, але опублікованій лише зараз, через понад двохтижневе закриття уряду США, йдеться, що схема шахрайства з американськими візами є надзвичайно досконалою і продуманою. Спочатку, шахраї маніпулюють приватними даними українських громадян, а потім займаються залякуванням і здирництвом тих, хто потрапив під їх контроль .

В Україні, як стверджує Офіс генерального інспектора Держдепартаменту, «шахраї купують, крадуть чи отримують іншим шляхом приватну інформацію українських громадян».

За даними звіту, шахраї володіють приватною інформацією 80% населення Західної України і продовжують вводити їх в систему на отримання віз до США рік за роком. Часто введення цієї інформації відбувається без дозволу громадян, що перешкоджає тим, хто самостійно хоче податись на отримання зеленої картки, зробити це. Справа у тому, що система лотереї не дозволяє двічі вводити в систему одні і ті ж дані. Якщо громадянин таким шляхом отримує право на візу, шахраї, які володіють як приватними даними громадянина, так і присвоєним системою номером, вимагають у нього гроші. Вартість таких послуг шахраї оцінюють у 15 тисяч доларів.

Вимагання не закінчується після видання візи та навіть тоді, коли українці переїжджають до США.

Американські урядовці, як мовиться у звіті, намагаються ускладнити отримання віз на постійне проживання у США шляхом включення спеціальних питань в анкету, але це досі не завадило шахраям. Злочинне угруповання навколо отримання зелених карт продовжує процвітати в Україні.
 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG