Спеціальні потреби

Актуально

“Війна досі не закінчилася”, каже Україна в ООН, тому Мінські угоди "потрібно змінювати"

Напередодні обговорення ситуації на сході України під час генеральної асамблеї ООН у четвер 20 лютого український міністр закордонних справ заявив, що триваюча війна вказує на потребу змін у Мінських домовленостях, які “вичерпали себе”.

...Ми все ще не досягли миру. Тому ми вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно змінювати, адже деякі його пункти реалізувати неможливо.
Вадим Пристайко

Вадим Пристайко наголосив “Голосу Америки” у Нью-Йорку на важливості міжнародних установ, де менші країни світу, за його словами, повинні мати можливість захищати себе.

“Війна триває, і ми не можемо дозволити, щоб Росія, яка розпочала її, легко відійшла від неї. Ми хочемо, щоб усі члени ООН нагадали своїм урядам, що війна все ще не закінчилася, а Україна потребує допомоги та підтримки”, - сказав Пристайко.

Напередодні дебатів міністр розмовляв з представниками Франції та Німеччини і сказав, що “українська сторона розраховує на підтримку країн-союзників”.

Пристайко в інтерв’ю також підтвердив, що Україна працює над новою редакцією Мінських домовленостей, хоча Росія публічно виступає проти внесення змін.

Міністр вказав, що домовленості мали бути виконані ще 2015-го року.

«Зараз 20-тий - ми все ще не досягли миру. Тому ми вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно змінювати, адже деякі його пункти реалізувати неможливо”, - сказав український представник.

Вадим Пристайко повідомив, що українська сторона зараз працює над тим, “щоб змусити усіх учасників погодитися, що Мінські домовленості вичерпали себе і потребують змін”.

Український міністр вказував, що деякі зміни в Мінські угоди вже внесені, зокрема “формула Штайнмаєра й розведення сил” і підкреслив, що “Росія проти цих дій не заперечувала”.

За словами Пристайка “напевно, з часом буде згенеровано новий документ, який буде простіше виконати та досягти результатів”.

Єдиним частковим досягненням мінського процесу міністр назвав обміни полоненими та в’язнями між Україною та Росією.

Він повідомив журналістам, що зараз тривають приготування до нового обміну, в межах якого Росія має відпустити близько 200 осіб.

Це за словами Пристайка буде завершенням процесу обміну за принципом “усіх на усіх”.

Стосовно ключового положення мінських угод, які передбачають проведення місцевих виборів на окупованих територіях, міністр підтвердив приготування до можливої дати у жовтні цього року.

При цьому він сказав, що Україна наполягає, що вибори не можна буде проводити без українського контролю над кордоном з Росією.

Дивіться також: Як відбирають і навчають собак-поводирів

Як відбирають і навчають собак-поводирів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Всі новини дня

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Постачання зброї Україні - у фокусі нового командувача із забезпечення Сухопутних сил США в Європі - ЗМІ

Бригадний генерал Сухопутних сил США Рональд Регін очолив Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі - ключовий підрозділ для забезпечення постачань зброї Україні. Фото: Spc. Samuel Signor, DVIDS

Бригадний генерал Сухопутних сил США Рональд Регін в середу очолив Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі, ключовий підрозділ для забезпечення постачань зброї Україні, щоб підтримати її в протистоянні російській агресії, повідомляє американське оборонне видання Stars and Stripes.

Генерал Регін має докторський ступінь з державної політики та ступінь магістра стратегічних досліджень. Працював заступником командувача з питань підтримки в організації, створеній минулого року у Вісбадені, Німеччина, де мав, серед іншого, завдання робити все можливе, щоб переконатися, що США готові продовжувати підтримку України в довгостроковій перспективі.

Новий очільник Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі наголосив на здобутках свого попередника, зокрема, з часу російського вторгнення в Україну. Вже за тиждень після 24 лютого 2022 року солдати 3-ї піхотної дивізії були розгорнуті в Європі, готові до будь-якого потенційного проникнення загрози на територію НАТО.

Протягом наступних місяців, інформує Stars and Stripes, Командування перемістило в Україну сотні одиниць бронетехніки, тисячі спецавтомобілів і мільйони боєприпасів, а також мільярди доларів допомоги у сфері безпеки, яку надали США. Було використано порти в Данії та Чорногорії, а також розширено можливості транспортування залізницею та внутрішніми водними шляхами.

Під час церемонії зміни командування було наголошено про подальшу роботу в час війни. “Вам доведеться зробити ще більше, тому що це тільки починається. Я думаю, це довготривала кампанія”, - сказав Дарріл Вільямс, генерал-командувач армії США в Європі та Африці.

За його словами, операції не можуть бути успішними без гарантованого матеріально-технічного забезпечення на полі бойових дій. Вільямс нагадав, як жорстоке та невиправдане вторгнення Росії в Україну спричинило повернення трагедії війни на європейський континент, а також, як міжнародне співтовариство об’єдналося, щоб надати Україні безпрецедентний рівень підтримки.

Попереднього керівника підрозділу, генерал-майора Джеймса Сміта нагородили медаллю “За відмінні заслуги” від імені президента США Джо Байдена. Дружина Сміта, Катріна, також була нагороджена медаллю “За заслуги на державному рівні” за її громадську роботу протягом останніх двох років.

Сміт наголосив, що зусилля підрозділу спрямовані, зокрема, на стримування російської агресії. Генерал-майор і надалі працюватиме у військовій логістиці.

Більше

XS
SM
MD
LG