Спеціальні потреби

Актуально

Як виглядає українська діаспора Г’юстона

Як українці у Техасі зберігають свою спадщину. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Як українці у Техасі зберігають свою спадщину. Відео

За приблизними оцінками, в індустріальному центрі Техасу живе понад 25 тисяч українців. І хоч в місті немає єдиного українського центру, як в Чикаго чи Лос-Анджелесі, тут є місця, які традиційно збирають українців.

В одному з передмість Г’юстона можна побачити українську греко-католицьку церкву. Церква парафії Покрови Пресвятої Богородиці існує з 1957 року і саме сюди кожної неділі сходяться українці на службу Божу.

“Коли парафія зароджувалась, зароджувалось українське село, це було українське поселення, польське поселення. Але структура американського міста міняється, міняються наші церкви, їхнє місце розташування і фактично зараз парафія є доїзною.” – розповідає отець Микола Довжук, священик української греко-католицької церкви Г’юстона.

Раніше у цьому районі жили українці, тому за проектом навколо церкви мало розгорнутись ціле українське село. Територія вражає своїми габаритами – тут рідна школа, школа танцю, офіс свяшенника, складське приміщення. Та згодом демографія населення району змінилась.

“Так вийшло, що церква в латиноамериканському оточенні, ту їхній центр, базари, культура.” – зазначив отець Микола Довжук, священик української греко-католицької церкви Г’юстона.

Аби доїхати в церкву люди долають відстані п'ятдесяти чи навіть двісті кілометрів. Тож село збирає значно менше українців аніж сподівались будівельники проекту. Та тут все ж є кілька десятків постійних відвідувачів. Також на території села функціонує єдина недільна “Рідна школа”.

“Діти вчаться не лише розмовляти між собою, а й писати і читати українською. Також є уроки культури, танцю, ми також додали науковий курс.” – каже Анна Ушак-Круз, директора школи українознавства Г’юстона.

Під час пандемії усі класи проходять онлайн, тому приміщення школи вже рік як порожнє. Отець Микола сподівається, що після закінчення пандемії люди повернуться до українського села. Тим часом в іншій частині Г’юстона збираються на планову зустріч Михайло Балагутрак та Наталія Пащенко. Вони є активістами організації - Український культурний клуб Г’юстона.

“Це є український клуб для українців в Г’юстоні щоб плекати культуру, знання про україну, спілкуватись з іншими українцями і щоб поширювати в суспільстві знання про Україну.” – розповідає Президент Українсько-американського культурного клубу Г’юстона, Михайло Балагутрак.

Михайло Балагутрак та Наталія Пащенко
Михайло Балагутрак та Наталія Пащенко

Український клуб займається організацією різноманітних подій, як то пікніки, святкування Маланки чи Різдва.

“Є декілька родин - такий кістяк цієї громади тут. Вони це все починали, ці люди приходять завжди. Це переважно третє покоління українців, які вже народились в Америці і вони підтримують Україну завжди. А є люди, які одружені з людьми з інших громад і вони не почувають себе стовідсотковими українцями.”каже Наталія Пащенко, адміністраторка Українського культурного клубу Г’юстона

Наступною подією, яку хоче благодійна організовувати клуб, це святкування Дня Незалежності.

Дивіться також: Борщ швидкого приготування - стартап подружжя українців у Техасі

Борщ швидкого приготування - стартап подружжя українців у Техасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:49 0:00

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG