Актуально
“Українську хвилю” у День Соборності підтримав Держсекретар США, політики і урядовці з різних країн світу

Державний секретар США Ентоні Блінкен підтримав заклик МЗС України на День Соборності приєднатись до “Української хвилі”, щоб показати єдність і допомогти українцям відстояти своє право обирати власне політичне майбутнє.
“Я - за Україну. Державний департамент - за Україну. Сполучені Штати - за Україну”, - написав у Твітері Державний секретар США Ентоні Блінкен, залишивши хештег #StandWithUkraine.
Блінкен поширив також Твітер-повідомлення українського МЗС із закликом приєднатись до нової “Української хвилі”.
“У 1990 році понад 400 тисяч українців взялися за руки з Києва до Львова, щоб вимагати незалежності. Це була наша перша “Українська хвиля”. Сьогодні ми спостерігаємо 100 тисяч російських військових біля наших кордонів. Приєднуйтесь до нової “Української хвилі”, щоб підтримати наше право обирати свій власний шлях”, - мовиться у повідомленні МЗС України.
Підтримку Україні із хештегами #StandWithUkraine або #UkrainianWave продемонстрували у соцмережах низка політиків. Зокрема, американська сенаторка-демократка від штату Нью-Гемпшир Джин Шагін написала у Твітері: "Я - з Україною у їхній боротьбі за свободу і рішучість обирати власне майбутнє”.
Хештег “Я - за Україну” підхопив також конгресмен-демократ від Техасу Колін Олред.
Конгресвумен від Республіканської партії Клавдія Тенні, від штату Нью-Йорк, у Твітері назвала політику президента Байдена щодо Росії "слабкою" і в День української Соборності закликала Адміністрацію президента США продовжувати “непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України”.
Наталія Яресько, колишня міністерка фінансів України, яка нині від американського уряду головує в Раді з фінансового нагляду та управління в Пуерто-Рико, написала у Твітері: “Я постійно і завжди з Україною. Українська хвиля”.
У Канаді низка політиків та урядовців також публічно висловили підтримку Україні і приєдналися до флешмобу.
Міністр міжнародного розвитку Канади Харджит Саджан заявив у Твітері: “Вчора ми оголосили, що пропонуємо Україні позику у 120 мільйонів доларів для підтримки економічної стійкості. Сьогодні канадці від узбережжя до узбережжя збираються разом, щоб бути з Україною та святкувати День Соборності України”.
“Канада рішуче підтримує суверенітет, територіальну цілісність та незалежність України. Українці завжди можуть розраховувати, що Канада буде поруч, коли це потрібно”, - пише канадська парламентарка Жоан Томпсон.
Її колега, член парламенту Канади Франческо Сорбара додає: “Я - за Україну в час посилення російської агресії проти України”.
В наступному своєму твітер-повідомленні законодавець додав: "Ми повинні твердо стояти на захисті територіальної цілісності України та використовувати всі шляхи для деескалації нинішньої ситуації, пов’язаної з російською агресією проти народу України".
Раніше у суботу Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністерка закордонних справ Канади Мелані Джолі обговорили розвиток ситуації в Україні.
"В день річниці "Української Хвилі" ми підтверджуємо нашу однозначну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів і висловлюємо солідарність з нашими друзями", - приєднався до "хвилі" міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі.
"З Днем Соборності, Україно!" - твітує посол Латвії у США Маріс Сельга. - "Латвія продовжує бути з Україною та її народом. Будь-які загрози українській демократії та свободі є неприйнятними. Українська хвиля".
Україна відзначила День Соборності у суботу, 22 січня. У багатьох українських містах були проведені акції "живий ланцюг". У Києві активісти 30-метровим державним прапором об'єднали два береги Дніпра.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум