Спеціальні потреби

В ООН обговорюють угоду щодо контролю за торгівлею зброєю


Великобританія, Франція, Німеччина та Швеція закликають країни члени Організації Об’єднаних Націй запровадити міжнародні стандарти щодо розповсюдження звичайних видів озброєння.

Делегати з понад 150 країн світу зібрались у Нью-Йорку для проведення консультацій та підготовки угоди про стандарти розповсюдження звичайних видів озброєнь. Консультації триватимуть місяць. Мільйони людей страждають від погано врегульованої системи розповсюдження звичайних озброєнь у світі.

Напередодні консультацій, міністри закордонних справ Великобританія, Франції та Німеччини опублікували спільну заяву, у якій, зокрема, назвали незаконну торгівлю зброєю у світі «зростаючою небезпекою для людства». У заяві, до якої долучився також міністр торгівлі Швеції, звучить заклик до підготовки серйозного документа, який би запровадив спільні міжнародні стандарти у цій галузі.

Дипломати зазначили, що їх країни є одними з найбільших постачальників зброї у світі, і тому, за їх словами, мають серйозну відповідальність гарантувати, щоб зброя не потрапляла у руки осіб, які можуть використати її, порушуючи гуманітарні та міжнародні норми.

Країни світу працюють над проблемою врегулювання системи розповсюдження звичайних озброєнь з 2006 року. Договір, який планують підписати, регулюватиме питання експорту, імпорту та перевезення озброєнь, які включають, серед іншого, танки, літаки-винищувачі та автомати.
XS
SM
MD
LG