Спеціальні потреби

Екстрене засідання Ради Безпеки ООН на тему подій в Україні


США поклали відповідальність за порушення перемир’я в Україні на сепаратистів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

США поклали відповідальність за порушення перемир’я в Україні на сепаратистів. Відео

Рада Безпеки ООН на прохання місії Литви в п’ятницю провела позачергове засідання на тему зростання напруженості на сході України. Члени радбезу та представники наглядової місії ОБСЄ в зоні конфлікту погодились, що в Україні у останні дні зросла кількість обстрілів, особливо в районах Мар’їнки та Красногорівки.

Виступаючи на позачерговому засіданні Ради Безпеки ООН, заступник голови місії ОБСЄ в Україні Александер Гуґ висловив занепокоєння з приводу погіршення ситуації в Україні:

«За нашими спостереженнями, в зоні конфлікту рівень напруги значно підвищився, частіше і грубо порушується перемир’я. Особливо нещодавнє повернення до обстрілів із «градів» та інших ракетних установок, що викликає додаткову стурбованість».

Спостерігачів особливо тривожить ситуація у місті Мар’їнка, зауважив він:

«Ситуація в Україні, особливо події у Мар’їнці, є черговим нагадуванням, що всі сторони конфлікту мають узгодити розбіжності за столом переговорів».

Представник ОБСЄ наголосив також на погіршенні гуманітарної ситуації в Україні. З посиланням на дані українського уряду, він нагадав, що кількість переселенців досягла мільйона трьохсот тисяч осіб.

Між тим, представниця США в ООН Саманта Пауер заявила, що події в Мар’їнці та Красногорівці продемонстрували, що перемир’я порушується з російського боку:

«Правда тут у тому, що коріння останніх випадків насильства тягнеться до російських та сепаратистських атак. Ці атаки мають летальні наслідки. Принаймні 5 українських солдатів вбиті та 38 поранені під час нападів на ці міста. І цифри насправді вищі, але ми не маємо надійних джерел інформації з боку сепаратистів. А це тому, що незалежним журналістам погрожують, їх переслідують, або примушують мовчати іншими способами на територіях підконтрольних сепаратистами».

Між тим, заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Джеффрі Фельтман, говорячи про ситуацію в Мар’їнці, назвав значно вищу кількість загиблих у середу:

«На жаль, минулої середи за даними Управління верховного комісара ООН з прав людини, у подіях біля Мар’їнки загинуло ще 28 людей, серед них 9 мирних мешканців. Це різке погіршення ситуації, особливо беручи до уваги вчорашні обстріли з важкої зброї Донецька. Ми спостерігаємо або поглиблення цього конфлікту, або локальне загострення. Утім, жоден з цих варіантів не прийнятний».

Загалом, з часу підписання мінських домовленостей на сході України загинуло понад 400 людей, сказав заступник генерального секретаря ООН. Він також наголосив, що ООН підтримує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України.

Тривожною ескалацією конфлікту назвав ситуацію в Мар’їнці та Красногорівці представник Великобританії в ООН Метью Райкрофт. Відповідальність за напади він поклав на Росію та сепаратистів, звинувачуючи їх у пересуванні озброєння в бік України та порушенні Мінських домовленостей:

«Ми раніше бачили, як сепаратисти, яких підтримує Росія, намагаються спровокувати реакцію України, і потім звинуватити українців у нападі. Як це роблять російські медіа. … Ми знаємо, хто підтримує сепаратистів. Ми бачили полонених на Донбасі російських солдатів. Ми чули намагання росіян пояснити їхню невинну присутність в Україні. .. Ми бачили, як росіяни постачають танки Т-72 та ракетні системи «ураган» на українську землю. І ми також бачили незліченні конвої через український кордон, які Росія не дозволяє інспектувати».

Метью Райкрофт вкотре закликав Росію негайно вивести свої війська з України, зупинити постачання зброї сепаратистам, негайно звільнити українську льотчицю Надію Савченко. Він також закликав росіян повернутись до співпраці в рамках тристоронньої робочої групи.

Представник Великобританії запропонував колегам у Раді Безпеки ООН осудити дії Росії, якщо Москва не може виконувати Мінські зобов’язання.

Дивіться також: Сенатори закликають уряд США змінити політику щодо України

Сенатори закликають уряд США змінити політику щодо України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG