Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН засудила затоплення південнокорейського судна


Рада Безпеки ООН.

Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила заяву в якій засуджено затоплення південнокорейського військового корабля на початку цього року.

У заяві закликається до застосування «мирних і відповідних» заходів стосовно винуватців цього інциденту. Втім Рада Безпеки пішла на поступки Китаю і не звинуватила у цьому інциденті ніякої конкретної країни.

Втім в цьому документі висловлено занепокоєння щодо висновків отриманих в результаті проведеного міжнародного розслідування, які вказують на затоплення судна північно-корейською торпедою.

Представники Сполучених Штатів і Південної Кореї посилалися на переконливі докази щодо цього, які проте оспорюють два американські професори у Токіо, зазначивши, що в них є «значні сумніви» щодо легітимності цього дослідження.

Північна Корея заперечує будь-яку причетність до інциденту.

Сполучені Штати повідомили раніше, що всі 5 постійних членів Ради Безпеки ООН – Росія, Китай, Великобританія, Франція і США, – а також Південна Корея і Японія, погодились щодо змісту цієї заяви.

Китай, який є найближчим приятелем Північної Кореї із поміж усієї міжнародної спільноти, не хотів звинувачувати Пхеньян у затопленні 26 березня південнокорейського судна «Чхонан» в результаті чого загинуло 46 моряків.

Північна Корея погрожувала вдатись до військових дій у випадку застосування до неї каральних заходів зі сторони міжнародної громадскості.

XS
SM
MD
LG