Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН засудила обстріл автобуса на сході України


Рада Безпеки ООН

Члени Ради Безпеки ООН найрішучішим чином засудили обстріл пасажирського автобуса в районі міста Волноваха на Донеччині, в результаті якого 11 людей загинули і 17 отримали поранення.

Члени Ради Безпеки у своїй заяві висловили глибоке співчуття і співчуття сім’ям загиблих, а також підкреслили необхідність проведення об’єктивного розслідування та притягнення до відповідальності винних у цьому злочині.

Вони також підкреслили необхідність суворого дотримання Мінського протоколу від 5 вересня і меморандуму про його реалізацію від 19 вересня.

В результаті попадання снаряда в пасажирський автобус у районі контрольованого сепаратистами Донецька загинуло щонайменше 11 осіб.

Представники української влади заявили, що автобус проїжджав повз військового блокпоста, коли в нього потрапив снаряд, випущений з системи залпового вогню.

Президент України Петро Порошенко, заявив, що від трагедії, що сталася, «холоне душа», і поклав відповідальність за загибель людей на проросійських сепаратистів.

Зі свого боку сепаратисти відмовилися брати на себе відповідальність за подію.

Російське інформагентство ТАСС з посиланням на міноборони самопроголошеної «Донецької народної республіки» повідомило, що сили сепаратистів непричетні до інциденту, який міністерство назвало «провокацією» української влади.

Атака на автобус стала черговим ударом по угоді про припинення вогню, укладеною українським урядом і проросійськими сепаратистами у вересні минулого року.

Повідомлення про інцидент надійшли в той момент, коли зустріч лідерів Німеччини, Франції, України та Росії щодо української кризи була відкладена після того, як на зустрічі в Берліні міністрам закордонних справ чотирьох країн не вдалося досягти прогресу щодо реалізації вересневої угоди.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG