Спеціальні потреби

Актуально

Нова резолюція ООН щодо порушення прав людини у Криму. У чому її особливості.

Нова резолюція щодо порушення прав людини у Криму готова до винесення у зал Генеральної Асамблеї

Резолюцію щодо порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Криму та у місті Севастопіль прийняв комітет Генеральної Асамблеї ООН, який займається правозахисною тематикою. Співавторами документу стала 41 країна.

Як пояснив Голосу Америки Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця: «Особливість українських резолюцій, які щороку повторно виносяться на розгляд Генасамблеї, полягає у тому, що для Києва та його партнерів надзвичайно важливі зміст та сила формулювань, які закладаються».

Цього року документ містить низку положень. По-перше, змінилася назва. Тепер у ній зазначається, що Крим – це тимчасово окуповані території. Раніше це формулювання було лише в тексті документу. Наявність цього визначення у назві, за оцінками дипломатів, дає більш потужний сигнал міжнародної спільноти, що ці території лише тимчасово окуповані.

Постійний представник України при ООН називає нову резолюцію дуже змістовною
Постійний представник України при ООН називає нову резолюцію дуже змістовною

Окрім того, кримські татари у документі визнані, як корені народи. Також у резолюцію внесені прізвища політичних в`язнів, зокрема, Владислава Єсипенка, Галини Довгополої, Нарімана Джеляла, Сервера Мустафаєва та Еміра-Усеїна Куку, із закликом їхнього негайного звільнення.

За словами Кислиці, резолюції Генасамблеї зрідка містять конкретні прізвища. «Але зухвалість та жорстокість окупантів по відношенню до конкретних людей вже сягнула такого рівня, що країни-члени Генасамблеї пішли на те, щоби говорити про конкретні прізвища», - пояснює постпред.

Також вперше у документі прописується, що забезпечувати водою жителів окупованого півострова повинна Росія. Тобто чітко визначається, що це відповідальність не України, а тієї держави, яка окупувала ці території та, по суті, їх контролює. Вносячи цей пункт у документ, українські дипломати керувалися нормами міжнародного гуманітарного права.

Ще одне положення стосується захисту культурних цінностей. У резолюції зазначається, що культурні цінності, які знаходяться у Криму, належать Україні. Документ засуджує дії Російської федерації з їх знищенню та вивезення за межі півострова. Резолюція також закликає Росію зупинити цю практику та забезпечити їхнє збереження.

Також у документі згадується Кримська платформа, як структура, мета якої покращення прав людини на окупованому півострові, а також змусити Росію виконувати норми міжнародного гуманітарного права.

Після затвердження комітетом, у середині грудня резолюція буде винесена вже до зали Генеральної асамблеї для остаточного затвердження.

Дивіться також: У Нью-Йорку відбулася акція на підтримку затриманого в окупованому Криму українського журналіста Владислава Єсипенка

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG