Спеціальні потреби

Актуально

ЮНЕСКО б'є тривогу: чи вистачить води на всіх?

Water in rural schools

Незважаючи на недавні хороші новини про те, що у мільйонів людей з'явився доступ до питної води, згідно з новими даними, попит на воду, що різко виріс протягом останніх десятиліть, загрожує розвитку людства.

Нові моделі споживання, попит на продовольство, що зростає, прискорена урбанізація та зміна клімату збільшують потребу у воді. Це - один з головних висновків доповіді ЮНЕСКО, опублікованої в понеділок 12 березня. Документ стане предметом обговорення великої конференції з водоспоживання, яка відкривається на цьому тижні у французькому місті Марселі.

Ця доповідь - не перший «дзвіночок», що стосується складної ситуації з водою. Проте на думку координатора дослідження Улклея Унвера, зазвичай дослідження з водоспоживанню носять дуже вузький характер.

«Водний криза, як правило, розглядається на локальному рівні, - говорить він. - У той же час багато хто з нас - громадськість і навіть політики - не можуть побачити глобальну картину, зробити глобальні висновки з локальних проблем».

Минулого тижня ООН оголосила, що світу вдалося на п'ять років раніше наміченого терміну досягти однієї з головних цілей тисячоліття - скоротити наполовину кількість людей, які не мають доступу до безпечної питної води.

«Ми говоримо про дуже важливу складову водоспоживання, - продовжує Унвер. - Але вона стосується тільки 10 відсотків усієї використовуваної води. Все інше - це сільське господарство і промисловість. Ще один аспект проблеми стосується екстремальних природних явищ, пов'язаних з водою - повеней і посух».

У доповіді відзначаються і інші проблеми водоспоживання, які стають все більш актуальними. Так, санітарна інфраструктура не встигає за швидкою урбанізацією. Фермери використовують більше води, щоб виростити більш багатий урожай для населення, кількість якого зростає, та задовольнити нові запити людей, які почали, наприклад, їсти більше м'яса. У доповіді говориться, що до середини століття світу буде потрібно на 70 відсотків більше води, ніж він споживає сьогодні.

ООН також прогнозує, що цей зростаючий тиск посилить економічну нерівність і викличе нове напруження між людьми і регіонами.

Кожен континент стикається зі своїми водними проблемами. Африка потребує вдосконалення водної інфраструктури та більш раціонального використання багатих водних ресурсів.

Зміни клімату будуть створювати додаткові проблеми для арабських країн, які і без того відчувають напруженість. Проблеми в Азії пов'язані з прискореною урбанізацією, економічним розвитком і індустріалізацією. У той же час, деякі міста - від Анкари до Маніли - починають розпоряджатися водою більш ефективно.

При цьому, за словами Унвера, основна думка доповіді зводиться до того, що необхідний цілісний підхід до пов'язаних з водою проблем і пошуку їх рішень.

Всі новини дня

Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.

Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.

Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео

Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.  

США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Польща планує закупити 18 установок HIMARS у США. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).

Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.

“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.

За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.

Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:

- 18 пускових установок M142 HIMARS;

- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;

- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);

- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);

Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.

За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.

Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Більше

XS
SM
MD
LG