Спеціальні потреби

Американські фермери використовують GPS на полях


В Америці у розпалі посівні роботи. З кожним роком все більше фермерів використовують високі технології, щоб звести до мінімуму використання добрив, зекономити кошти та захистити навколишнє середовище. На сучасних господарствах навігаційні системи стають стандартним обладнанням. За їх допомогою значно підвищується ефективність використання кожного гектара землі.

Підготовка ґрунту для посівів перестала бути виснажливою роботою для фермера Бреда Юстаса. Його трактор, оснащений автоматичною системою навігації, допомагає водію обирати оптимальний маршрут.

За допомогою системи супутникової навігації – GPS, фермери бачать на дисплеї усю важливу для їх роботи інформацію. Це дозволяє їм стежити за маршрутом руху трактора, контролювати кількість внесення добрив.

Навігаційний прилад легко перенести на іншу техніку, що і робить фермер Джимі Месік, який користується системою для посіву кукурудзи:

«Насіння потрапляє прямо у борозну, яку раніше обробили добривом».

Такий метод точного внесення посівного матеріалу і добрив Джимі вважає надзвичайно ефективним:

«Треба менше добрив, а це означає, що ви економите гроші. При цьому, продуктивність однакова».

Завдяки навігаційній системі Джимі двічі скоротив використання добрив. А коли у тебе 600 гектарів землі, каже він, це десятки тисяч доларів економії.

Зменшення добрив має позитивні наслідки і для довкілля. Адже саме вони є головною причиною забруднення води, зауважує науковець Тім Майз:

«Якщо ми навчимося додавати лише необхідну кількість добрив, менше цих речовин потраплятиме у систему водопостачання і водні басейни».

Месік так само користується навігаційною системою для обприскування полів гербіцидами:

«Ніколи не пам’ятаєш, де вже посипали, а де ще ні. А з цією системою, ти можеш повернутися за тиждень, за місяць, і знаєш точно, де обприскали, а де ні».

Автоматичну систему навігації використовують багато господарств у Сполучених Штатах. Деякі фермери навіть застосовують цю технологію для моніторингу врожайності.

«Це допомагає визначити найбільш продуктивні і найменш продуктивні поля, і вже відповідно до цього застосування добрива», – каже науковець Тім Майз.

За умов постійного зростання цін на добрива і пальне, а також зростання попиту на харчову продукцію, аграрії поставлені в умови, коли змушені збирати максимальний врожай з мінімальними затратами. Тому науковці кажуть, що на технологію, що зменшує затрати на виробництво і підвищує продуктивність, завжди буде попит. Тим паче, що нова технологія, не лише підвищує продуктивність але й допомагає довкіллю.

XS
SM
MD
LG