Спеціальні потреби

Актуально

Як працюватиме програма прийому переселенців з України у США: деталі

Президент США Джо Байден заявив про запуск програми Uniting for Ukraine, яка має на меті легально прийняти у Сполучених Штатах до 100 тисяч переселенців з України. “Ця нова програма дозволить українцям, які шукають притулку, приїхати безпосередньо з Європи до США”, - сказав американський президент. Розповідаємо, що відомо на цю хвилину про те, як працюватиме механізм прийому людей з України.

Хто може скористатись програмою?

Податись на програму Uniting for Ukraine зможуть громадяни України, які проживали в Україні станом на 11 лютого 2022 року.

Податись на програму United for Ukraine зможуть громадяни України, які проживали в Україні станом на 11 лютого 2022 року, йдеться на сайті Міністерства внутрішньої безпеки США, і які мають спонсора в Сполучених Штатах.

“Всі заявники мають мати чинний закордонний паспорт”, - роз’яснила Голосу Америки Ірина Мазур, почесна консулка України у Філадельфії та імміграційна адвокатеса. “Проте наразі невідомо, чи для участі в програмі заявники можуть перебувати за межами України, чи на території України”.

Як можна податись на програму?

Очікується, що податись на програму можна буде з 25 квітня. Зробити це можна буде онлайн.

“Всі документи будуть заповнюватись в новому вигляді, онлайн, такого прецеденту ще не було”, - розказує Ірина Мазур. “Цей механізм створили для того, щоб заявники не йшли до консульств і не було черг на отримання нових віз. Навіть дозвіл для приїзду до США будуть видавати також онлайн”.

Крім цього, для участі необхідно буде здійснити всі необхідні щеплення (в тому числі від COVID-19), виконати інші вимоги щодо охорони здоровʼя, а також пройти ретельну біометричну, біографічну та безпекову перевірку.

Українці, схвалені після цього процесу, отримають дозвіл на прибуття до США та зможуть отримати право проживати в країні до двох років. За потреби вони також зможуть отримати дозвіл на роботу в Сполучених Штатах.

Хто може бути спонсором?

Щоб скористатись програмою для переселенців, українцям не обовʼязково мати родичів у Сполучених Штатах.

Щоб скористатися програмою для переселенців, українцям не обов'язково мати родичів у Сполучених Штатах, попри попередні заяви урядовців США, що фокус програми буде передусім на воззʼєднанні родин.

“Станом на сьогодні немає обмеження, що спонсором може бути виключно член родини, - пояснює Ірина Мазур, - Перелік спонсорів розширили від фізичних осіб до юридичних осіб також”.

Спонсорами можуть бути громадяни США чи особи, що проживають в країні, а також громадські організації у США. Ці особи чи організації повинні будуть пройти спеціальну безпекову перевірку, а також підтвердити фінансову спроможність спонсорувати українських громадян, які прибудуть до США по програмі.

Чи можна буде потрапити в США через Мексику?

В уряді США наполегливо НЕ рекомендують українцям їхати до Мексики, щоб звідти потрапити до США. З 25 квітня усім громадянам України, які не мають американської візи, і які намагатимуться потрапити до Сполучених Штатів через кордон з Мексикою без попереднього дозволу на поїздку через програму United for Ukraine, буде відмовлено у в'їзді, повідомляється на сайті Міністерства внутрішньої безпеки США.

“Для тих людей, хто зібрався перетнути кордон зі США через Мексику, будь ласка, відмініть ці плани, оскільки ситуація змінюється дуже швидко. Ви можете ухвалити дуже важливе рішення і залишитись в Мексиці на невідомо який час і невідомо з якими правами”, - застерігає Ірина Мазур.

Чи це єдиний спосіб отримати притулок у США?

Ні. Ірина Мазур посянює, що ця програма не буде єдиним механізом для прийому українців у США. Шукачі притулку зможуть також скористуватись так званою “поправкою Лотенберга” - вона була створена для представників релігійних меншин колишнього СРСР, зокрема євреїв, протестантів чи віруючих греко-католицької церкви.

“Крім цього, всі громадяни України, які перебували у США станом на 11 квітня, можуть податись на TPS - Temporary Protected Status (статус тимчасового захисту), а відповідно і на отримання дозволу на роботу за цією програмою. Однак ця програма платна. Імміграційний збір коштує 50 доларів, заявка на дозвіл на роботу коштує 410 доларів, ще 85 доларів - біометрична процедура”, - пояснює Ірина Мазур.

Статус тимчасового захисту (TPS) діятиме протягом 18 місяців - з допомогою цієї програми тимчасово залишитись у США зможуть також ті українці, у яких є обежений період дії візи, або ж у кого термін її дії закнічився.

Брифінг Голосу Америки. CША приймають переселенців з України. Деталі
please wait

No media source currently available

0:00 0:24:57 0:00

Всі новини дня

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

NYT: У розвідці США кажуть про причетність України до загибелі Дугіної. Київ відкидає звинувачення

Російській ультраправий ідеолог Олександр Дугін під час поховання доньки Дар'ї, Москва, 23 серпня 2022. REUTERS/Maxim Shemetov

Спецслужби США вважають, що вибух автомобіля, в результаті якого загинула донька російського ультраправого ідеолога Олександра Дугіна, був санкціонований окремими представниками українського уряду, напередодні написала газета The New York Times із посиланням на неназваних посадовців.

За даними джерел журналістів, Сполучені Штати не брали участі в підготовці нападу, не знали про нього і виступили б проти, якби з ними проконсультувалися. У матеріалі йдеться, що досі незрозуміло, хто погодив вбивство, і чи вважає американська розвідка, що президент України Володимир Зеленський знав про цю операцію.

У відповідь виданню радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до вибуху, пояснивши, що вбивство Дугіної не мало б для України "тактичної або стратегічної" мети.

Речник Державного департаменту Нед Прайс 22 серпня не назвав ймовірних замовників чи виконавців нападу і заявив, що США однозначно засуджують навмисні напади на мирних жителів будь-де. Посадовці Держдепу, Ради з нацбезпеки, Пентагону й ЦРУ відмовились коментувати повідомлення, пише NYT.

У своїй статті NYT також підкреслює, що в останні дні Вашингтон вкотре наголосив на підтримці України. "Голос Америки" повідомляв про телефонну розмову президентів Байдена і Зеленського.

Нині російські медіа повідомили, що Кремль "позитивно відреагував" на публікацію NYT. "Хочеться вірити, що визнанням причетності України до вбивства Дугіної США не намагаються відхреститись від майбутніх злочинів Києва", - сказав речник Дмитро Пєсков. ФСБ Росії 22 серпня звинуватила у вбивстві громадянку України, яка нібито виїхала до Естонії.

Олександр Дугін – один із ідеологів "руського міра", він виступав за введення російських військ в Україну та окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дар’я Дугіна поділяла ідеї батька і займалася громадською діяльністю. Припускають, що малось на меті вбивство не Дугіної, а її батька, пишуть медіа.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", The New York Times, "Українська правда"

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG