Спеціальні потреби

Актуально

Вдвічі більше українців зможуть отримати статус захисту від депортації зі США

Дитина з України у притулку на мексикансько-американському кордоні для людей, що прагнуть отримати притулок у Сполучених Штатах, Тіхуана, Мексика, 13 квітня 2022 REUTERS/Toya Sarno Jordan

Спеціальний статус, що дозволяє уникнути депортації зі США після закінчення дії неімміграційної американської візи, зможуть отримати удвічі більше українців, ніж прогнозувалось. Про це пише Bloomberg.

Йдеться про статус тимчасового захисту - Temporary Protected Status (TPS), що діятиме протягом 18 місяців. 19 квітня до Федерального реєстру буде внесено відповідні документи.

Відповідно до попередньої публікації, громадяни України, які перебували у США станом на 11 квітня, а це близько 60 тисяч людей, зможуть залишитися в країні навіть після завершення терміну дії їхньої візи чи дозволу на роботу.

Біженка з України на мексикансько-американському кордоні, Тіхуана, Мексика, 5 квітня 2022
Біженка з України на мексикансько-американському кордоні, Тіхуана, Мексика, 5 квітня 2022

Раніше йшлось про українців, які були у США станом на 1 березня. Відповідно, в такому випадку TPS могли б скористатись, за оцінками Міністерства внутрішньої безпеки, близько 30 тисяч людей.

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що лише за перший тиждень квітня через мексикансько-американський кордон до США впустили "близько 3000 українців".

У статті використано матеріали Bloomberg

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG