Спеціальні потреби

У Конгресі США розслідуватимуть обставини продажу Росії у 2010-у американського урану


Республіканці в Конгресі відкрили розслідування стосовно угоди, укладеної ще сім років тому. У 2010-му році адміністрація Барака Обами схвалила продаж канадської видобувної компанії Uranium One російській держкорпорації «Росатом», завдяки чому Москва отримала контроль більш ніж над 20% поставок американського урану.

Розслідуванням займатимуться два комітети Палати представників - з розвідки та з нагляду за роботою державних органів влади.

Цього тижня з’явилася нова інформація про те, що у 2009-му році ФБР мало інформацію, що російські оперативники у процесі укладення угоди вдавалися до хабарів, відкатів та інших незаконних дій. Член комітету з розвідки Пітер Кінґ розповів, що ще 7 років тому піднімав питання угоди з адміністрацією Барака Обами.

«Я і три члени комітету з фінансів написали листа в Міністерство фінансів, в якому висловили занепокоєння: Чому ми дозволяємо компанії, якою володіє Росія, отримати доступ до 20 % американського урану. Міністр фінансів Ґайтнер мені відповів, що вони уважно це розглядають. Важливо з’ясувати, чому цю угоду уклали, до того ж, враховуючи те, що нещодавно з’явилися нові звинувачення та питання».

Конгресмен Рон ДеСантіс розповів про наявність свідка у цій справі.

«У нас є свідок, конфіденційний інформатор ФБР, який готовий говорити про свою роль в цьому. Ми просимо Міністерство юстиції зняти з нього підписку про нерозголошення. Якщо цього швидко не станеться, ми збираємося викликати його повісткою».

Також республіканці у Палаті представників оголосили розслідування щодо того, як Міністерство юстиції та ФБР свого часу розглядало звинувачення щодо неадекватного поводження Гілларі Клінтон з робочим електронним листуванням на посаді державного секретаря. У понеділок в ефірі C-SPAN Гілларі Клінтон заявила, що все це ті ж самі дурниці, які піднімаються вже роками, і які були неодноразово спростовані.

Дивіться також: USAID допомагає створити в Україні мережу кредитних спілок для фінансування фермерських господарств

Facebook Forum

Інше за темою

XS
SM
MD
LG