Спеціальні потреби

Авіакомпанії American Airlines і US Airways домовилися про злиття


American Airlines, найбільша пасажирська авіакомпанія в США, досягла угоди про об'єднання зі своїм конкурентом US Airways. Злиття призведе до утворення найбільшої в світі авіакомпанії.

Правління обох компаній прийшли до угоди про злиття пізно увечері в середу. Офіційно про це буде оголошено в четвер.

Об'єднана компанія, яка збереже назву American Airlines, буде мати у своєму штаті близько 94 тисяч співробітників і володітиме більш ніж 900 літаками, щодня обслуговуючи тисячі рейсів.

За останнє десятиліття, авіаіндустрія США пережила цілий ряд злиттів і поглинань, і в результаті останньої угоди в країні залишаться лише чотири великі авіакомпанії: American Airlines, Delta, United і Southwest.

US Airways домагалася злиття з кінця 2011 року, коли компанія American Airlines подала заяву про банкрутство. Спочатку American Airlines відповіла відмовою, але US Airways не відступила і заручилася підтримкою трьох великих профспілок свого конкурента, які були незадоволені позицією менеджменту компанії на переговорах в справі нової угоди для робітників.

Досягнута угода переконала кредиторів American Airlines, що злиття дозволить авіакомпанії залишитися на плаву.

Угода про злиття ще мусить бути схвалена федеральними регуляторами, а також судом, який розглядає справу про банкрутство American Airlines.
XS
SM
MD
LG