Спеціальні потреби

США засудили плани сепаратистів провести вибори в Східній Україні


Джозеф Байден

Сполучені Штати рішуче засудили плани сепаратистів Східної України провести в жовтні місцеві вибори, що, на думку місцевих аналітиків, є черговим кроком, який веде до розпаду колишньої радянської республіки.

Віце-президент Джозеф Байден висловив позицію США в четвер у телефонній розмові з прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

У ході їх бесіди Байден «рішуче засудив оголошення лідерів сепаратистів про плани провести вибори 18 жовтня, що буде прямим порушенням Мінських угод і українського законодавства», – йдеться в повідомленні Білого дому.

У повідомленні наголошується, що Байден і Яценюк обговорили ситуацію на сході України і висловили «глибоке співчуття з приводу численних жертв серед цивільного населення в результаті триваючого обстрілу прибережного селища Широкине об’єднаними силами Росії і сепаратистів».

«У зв’язку з цим лідери двох країн вітали рішення Європейського Союзу про продовження санкцій проти Росії до 31 січня 2016 року, з тим, щоб Росія понесла витрати за агресію щодо України і повністю виконувала умови Мінських угод», – заявили в Білому домі.

Раніше в четвер сепаратисти в так званій «Донецькій народній республіці» ввели особливий режим самоврядування і призначили місцеві вибори на 18 жовтня.

Лідер донецьких сепаратистів Олександр Захарченко звинуватив Київ у тому, що він «де-факто вийшов з мінського мирного процесу».

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG