Спеціальні потреби

США планують додаткову оборонну допомогу Грузії


Ештон Картер і Тінатін Хідашелі

Міністр оборони США Ештон Картер прийняв у Пентагоні свого грузинського колегу Тінатін Хідашелі і обговорив з нею проблеми регіонального співробітництва, а також плани з надання Грузії додаткової допомоги в сфері безпеки в обсязі 20 мільйонів доларів, повідомили в Пентагоні.

Це була перша зустріч обох міністрів.

«Міністр Картер високо оцінив постійну підтримку, яку Грузія надає в Афганістані, будучи другою країною за загальною кількістю військ, наданих для місії «Рішуча підтримка», – йдеться в заяві прес-секретаря Пентагону Пітера Кука. – Міністр Картер також підкреслив, що США разом з нашими союзниками і раніше прагнуть підтримувати Грузію по лінії комісії НАТО - Грузія і через "Істотний пакет заходів НАТО – Грузія", узгоджений на саміті в Уельсі в 2014 році».

Кук зазначив, що міністри оцінили надану Сполученими Штатами допомогу збройним силам Грузії, «включаючи плани виділення додаткового фінансування у розмірі 20 мільйонів доларів в 2015 році в рамках Європейської ініціативи по завіренню».

«Міністр Картер також підтвердив прихильність США продовженню співпраці з Грузією в оборонній сфері, включаючи щорічні двосторонні та багатосторонні навчання і програми підготовки», – сказав Кук.

Європейська ініціатива по завіренню, оголошена президентом Бараком Обамою під час його візиту до Польщі в 2014 році, передбачає виділення мільярда доларів на посилення американської військової присутності в Європі перед обличчям російської агресії в Україні.

У ході візиту до Вашингтона Хідашелі також зустрілася з помічником держсекретаря США у справах Європи та Євразії Вікторією Нуланд, і заступником держсекретаря з військово-політичних питань Пуніт Талвар.

«Наші партнери повинні бачити в особі Грузії не тільки надійного політичного партнера, забезпеченого підтримкою населення, але також і країну, яка візьме на себе відповідальність за багатьма напрямками», – заявила вона за підсумками цих зустрічей.

Хідашелі також зустрілася з колишнім держсекретарем Мадлен Олбрайт, яка консультує Міністерство оборони США. За словами грузинського міністра, Олбрайт «задавала дуже багато питань і обіцяла виступати на захист Грузії на всіх міжнародних форумах».

XS
SM
MD
LG