Спеціальні потреби

Сенат взявся за контроль над зброєю


Сенат взявся за контроль над зброєю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Сенат взявся за контроль над зброєю

Трагедія в Коннектикуті, де у результаті стрілянини в школі загинуло 20 дітей та 6 дорослих, не призвела до єдності в американському суспільстві щодо контролю над продажем та розповсюдженням вогнепальної зброї. Дебати все ще тривають.

Це стало особливо очевидно під час слухань в Сенатському комітеті з правових питань, де можна було почути прямо протилежні думки з цього приводу.
Масове вбивство школярів в Коннектикуті, відвідувачів кінотеатру - в Колорадо, студентів – у Вірджинії та учасників зустрічі з виборцями - в Арізоні - для багатьох ці трагедії доводять, що настав час накласти обмеження на продаж та розповсюдження вогнепальної зброї.

Одна з тих, хто закликає до рішучих дій, - колишня жінка-конгресмен Ґабріель Ґиффордс, яка постраждала під час стрілянини в Арізоні.

«Ми мусимо щось робити. Це може бути важко, але час настав. Ми мусимо діяти», – сказала вона під час слухань.

Ті, хто закликає до контролю над розповсюдженням зброї, хочуть заборонити продаж наступальної зброї, обмежити кількість куль в магазинах та вимагають універсальну перевірку покупців зброї. Серед них – шеф поліції провінції Балтимор Джеймс Джонсон.

«Дозволяючи 40% покупців зброї придбати її без перевірки - це як дозволити 40% пасажирів сісти в літак без проходження догляду. Чи ми б це зробили?» - запитав Джонсон.

Але захисники права на володіння зброєю кажуть, що нові правила та обмеження не вирішать проблему.

«Пропонуючи ввести нові закони, коли ті, що є, не виконуються, не серйозним підходом до зменшення злочинності. Також ми не віримо, що уряд мусить нам диктувати, що ми можемо легально мати та використовувати з метою захисту наших родин», - доводив Вейн Лап`єр, виконавчий директор Національної Асоціації вогнепальної зброї.

Деякі шукали компромісу, аби американці могли зберегти право на володіння зброєю, але і порядок в суспільстві посилився.

«Людські життя опиняються під загрозою, коли відповідальні люди не дотримуються законів, які не дають зброї потрапити до рук тих, хто може вчинити вбивство, особливо масове вбивство», - підкреслив керівник Сенатського комітету з правових питань Патрик Лігі.

Інші побоюються, що Конгрес імпульсивно прореагує на шкільну стрілянину в Коннектикуті, серед яких сенатор Тед Круз.

«На жаль, у Вашингтоні емоції часто ведуть до поганих політичних рішень», - сказав Круз.
«Ми мусимо щось робити. Це може бути важко, але час настав. Ми мусимо діяти».
Ґабріель Ґиффордс

Емоційно насичені погляди, якими обмінялися учасники слухань, віддзеркалюють загальний розподіл думок в країні.

«Це залишатиметься дуже політичним, поляризованим питанням. Суспільна думка залишатиметься заплутаною та розділеною. Вона мінятиметься, залежно від того, хто краще нею маніпулює», - пояснив експерт Центру стратегічних та міжнародних досліджень Ентоні Кордсмен.

Увага нації була зосереджена на проблемі насилля з використанням вогнепальної зброї з часу трагедії в Ньютауні. І усі сторони дебатів розуміють, що ця трагедія може бути не останньою.

Відео - найголовніше

Як московські пропагандисти змінюють тактику? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:45 0:00
XS
SM
MD
LG