Спеціальні потреби

Іранський суд засудив двох американських туристів до восьми років ув’язнення

  • Голос Америки

Державний секретар США Гіларі Клінтон висловила своє глибоке розчарування рішенням іранського суду, який засудив двох американських туристів до восьми років ув’язнення на звинуваченнями у незаконному перетину кордону та шпигунстві. У своїй офіційній заяві держсекретар наголосила, що настав час повернути Шейна Бауера та Джоша Фаттала додому. Родини засуджених оприлюднили власну заяву, в який говориться, що із семисот п’ятдесят одного дня після їх арешту, останні два були найтяжчими. Судовий процес вівся за закритими дверима, а доказова база на підтримку вироку залишається не оприлюдненою.

«Поборники консервативного режиму просто хочуть показати свої м’язи Сполученим Штатам та використовують для цього невинних жертв», – вважає професор Університету Дрорджа Мейсона Шол Бакаш.

Засуджені мають двадцять днів на апеляцію. Їх адвокат каже, що добиватиметься їх звільнення.

«Три роки за нелегальний перетин кордону та п’ять за шпигунство – це безглуздий вирок. Я певний, що мої клієнти невинні і у відведений законом час для апеляції я зроблю все можливе, щоб повернути підсудним їх права», – говорить адвокат Масуд Шафіей.

Фатал та Бауер разом із супутницею Сарою Шурд були затримані у 2009 році після, за їх словами, випадкового заходження на іранську територію під час походу уздовж кордону між Іраком та Іраном. Їх супутниця через поганий стан здоров’я була звільнена у вересні минулого року під заставу у п’ятсот тисяч доларів та повернулась у США.

У намаганнях добитися власного звільнення, Фатал та Бауер кілька разів оголошували голодні страйки – втім безрезультатно. Нещодавно голодний страйк оголосили і їх матері.

«Бувають періоди, коли я не можу спати кілька ночей підряд», – каже мати Шейна Бауера Синді Гикі.

«Це тільки зашкодить міжнародному іміджу Ірану. Якщо вони будуть утримувати двох невинних американських туристів», – вважає мати Джоша Лора Фаттал.

Втім, прецедент скасування рішення іранського суду щодо ув’язнення іноземної особи вже існує. Так, американська журналістка Роксана Сабері у 2009 році була засуджена до 9 років ув’язнення, потім її термін було скорочено, а відтак журналістку відпустили.

XS
SM
MD
LG