Спеціальні потреби

Як американці відсвяткували День Незалежності


4-го липня Сполучені Штати відзначали День Неалежності. Цього дня, 235 років тому, представники 13 американських штатів оголосили, що вони більше не є частиною Британської імперії. 4-го липня вважається найбільш патріотичним і одним з найбільш улюбленх свят у США.

Напередодні соціологи опитали американців, чи знають вони історію дня Незалежності своєї країни. Як виявилося, старше покоління американців добре обізнане у цьому питанні. А от молодші мають певні пробіли в знаннях історії. Майже третина опитаних, молодше 30 років, не знала в якому році була підписана Декларація про Незалежність США. А чверть опитаних, не змогла відповісти від якої країни Сполучені Штати вибороли свою незалежність. Втім незнання історії не завадило американцям гарно відсвяткувати день народження своєї країни.

Цього року, на відміну від кількох минулих, економічна ситуація дозволила американцям насолодитися усіма атрибутами цього свята. У багатьох містах відбулися яскраві паради, грандіозні салюти, концерти і пікніки. У Вашингтоні тисячі людей зібрались, щоб подивитись на головний парад країни. Видовище мабуть би розчарувало тих, хто очікував побачити пишну демонстрацію військової потуги країни. Паради у США, як правило, відображають історичні події періоду боротьби за незалежність і мають на меті вшанувати людей, які допомогли цю незалежність зберегти.

Президент Обама провів цей день неформально. Разом з дружиною він запросив ветеранів і їх сім’ї на барбекю на галявину біля Білого дому.

Жоден день незалежності у США не обходиться без гамбургерів і смаженої на грилі курки. Також традиційним у цей день вже став конкурс з поїдання хот-догів. 40 булок з сосисками помістилося у мініатюрній Соні Томас. 62 хот-доги за 10 хвилин зумів поглинути чемпіон з цього виду розваги – Джоі Честнат.

Вечірнє небо у США залили святкові салюти. Вашингтон, Нью-Йорк, Чикаго та інші міста влаштували неформальне змагання чий феєрверк красивіший. Владі кількох штатів довелось скасувати використання піротехніки. Не через економічні причини, а з міркувань безпеки. На півдні країни вирують сильні пожежі, і будь-яка необережна іскра може спровокувати нові загоряння.

За минулий рік американці стали більш патріотичними, жартівливо підсумували економісти. Вони підрахували, що продажі національного прапора та символіки цього року зросли у США на 20%. Американці охоче прикрашають все навколо у синьо-біло-червоні кольори. Прапори різних розмірів і форм можна побачити де завгодно. Адже День Незалежності – чудова нагода, щоб продемонструвати відданість своїй країні.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG