Спеціальні потреби

США нарощують військово-повітряні сили в західному районі Тихого океану


Американський бомбардувальник на базі в західному районі Тихого океану

Сполучені Штати готуються надіслати до Азії групу найновіших літаків-невидимок F-35A, які приєднаються до зростаючих сил у районі Північної Кореї. Це відбувається в час, коли Кім Чен Ин продовжує свою ракетну програму з можливістю встановлення на ракетах компактних ядерних боєголовок.

Американські літаки і приблизно 200 військовослужбовців будуть розташовані на японському острові Окінава на період шести місяців.

Представниця Тихоокеанського командування підполковник Лоррі Гадж розмові з представником видання The Daily Beast так охарактеризувала операцію розгорнення літаків F-35:

«Це давно заплановане розгорнення має на меті продемонструвати тривале зобов’язання США справі стабільності і безпеки в регіоні. – Це розгорнення рутинне, і воно не повинно розглядатися як агресивне за характером або у відповідь на будь-яку конкретну сиуацію в регіоні».

Північна Корея різко збільшила зусилля в ядерній галузі цього року. Вона провела не менше 16 випробувань ракет середньої і великої дальності, а 3 вересня ймовірно підземне ядерне випробування. У відповідь на це президент погрозив «тотально знищити» Північну Корею. Літаки-невидимки F-22 та бомбардувальники B-2 стали частими відвідувачами баз у західному районі Тихого океану.

Однак навіть наймодерніші бойові-літаки-невидимки не є розв’язкою у випадку ядерної кризи, що загострюється на Корейському півострові. Як заявив експерт корпорації Rand Брюс Беннетт, навіть наймодерніші літаки-невидимки не розв’яжуть зростаючої ядерної кризи на Корейському півострові.

«Майже всі бази Північної Кореї принаймні частково є під землею і мають багато виходів. Повна нейтралізація їх арсеналів вимагала б тижнів ракетних і повітртяних атак з боку США і Південної Кореї Деякі з установок можуть бути так глибоко, що лише ядерні сили могли б їх знищити».

Дивіться також: Публічна суперечка між Джоном Маккейном та Дональдом Трампом спалахнула з новою силою

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG