Спеціальні потреби

У США школярів з бідних родин на випускний бал одягають благодійники


В американських школах закінчився навчальний рік. Випускний бал для багатьох старшокласників – подія, яка запам’ятається не лише промовами і танцями, але у першу чергу нарядами. У кого гарніша та оригінальніша сукня, взуття, зачіска – саме про це говоритимуть ще довго після пам’ятної вечірки. За підрахунками експертів, індустрія випускних балів у 2012-му році принесе американській економіці 4 мільярди доларів. Так, середня американська родина на випускну вечірку витратить понад тисячу доларів.

Для багатьох нещодавніх школярів випускний – перша нагода одягнути смокінг чи вечірнє плаття. Однак не всім по кишені розкішне вбрання. Дітям батьків, які не можуть дозволити собі такої витрати, у Каліфорнії допомагають чисельні організацій, які надають одяг безкоштовно. Випускний бал – особлива подія для підлітків у бідних міських кварталах, розповідає Джонатан Зайкнер, виконавчий директор молодіжного центру «Місце під назвою дім». Організація, що розташована у досить небезпечному районі Лос-Анджелеса, допомагає місцевим підліткам у навчанні, спорті, а заодно надає безкоштовно сукні на випускний. Цього року вперше костюми та фраки отримали і хлопці. В організації роблять усе можливе, щоб заохотити підлітків не кидати школу. Диплом про середню освіту відкриває для них можливість працевлаштуватися, продовжити навчання, а найголовніше – вирватися зі світу і насильства та вбогості.

Карлос найстарший з п’яти братів у своїй родині. Костюма в нього ніколи не було:

«Моя мати зараз не працює. Гроші заробляє лише батько. Так і живемо».

Свій новий костюм Карлос вдягне не тільки на випускний, але й на інтерв’ю з потенційним працедавцем. Карлос розуміє, на нього дивляться молодші брати:

«Я відчуваю, що мушу показати їм, треба закінчити школу і стати кимось у житті».

Окрім одягу, аксесуарів і взуття, підлітки отримують браслет з написом «плата авансом», щоби коли вони виростуть, пам’ятали віддячитися громаді за добро і надану їм допомогу. А дякувати є за що. Влаштований для них випускний був не гірше балу в дорогих районах: фотографії на згадку у парку, прогулянка у лімузині – справжній Голлівуд.

В організації «Місце під назвою дім» раді, що їм вдалося подарувати підліткам з бідних районів чудовий випускний. Благодійники сподіваються, що спогади про цей вечір залишаться у випускників на все життя.
XS
SM
MD
LG