Спеціальні потреби

США та Росія розпочали діалог щодо стратегічної стабільності


Заступниця держсекретаря Венді Шерман (архівне фото)

Заступниця держсекретаря Венді Шерман очолила американську делегацію на переговорах у Женеві в рамках діалогу щодо стратегічної стабільності з Росією. До американської делегації увійшли представники Ради національної безпеки, Державного департаменту, канцелярії міністра оборони, Об'єднаного комітету начальників штабів і Міністерства енергетики. Російську делегацію очолив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков.

Як відзначається у заяві на сайті Державного департаменту США, у Спільній заяві президентів США і Росії щодо стратегічної стабільності від 16 червня 2021 року президент Байден зобов'язався почати інтегрований діалог про стратегічної стабільності з Російською Федерацією. «Навіть в періоди напруженості ми як і раніше віддані забезпеченню передбачуваності та зниження ризику збройного конфлікту і загрози ядерної війни», - підкреслюється в прес-релізі Держдепартаменту.

«Сьогоднішня зустріч в Женеві стала початком цього діалогу з Російською Федерацією. Американська делегація торкнулася таких питань, як пріоритети політики США, поточна ситуація у сфері безпеки, національне сприйняття загроз стратегічній стабільності, перспективи нового контролю над ядерними озброєннями і формат майбутніх сесій діалогу щодо стратегічної стабільності», - повідомляють в Держдепартаменті.

Як відзначає МЗС Росії, під час зустрічі у Женеві "були розглянуті різні аспекти подальшого розвитку взаємодії" з тематики стратегічної стабільності.

У четвер високопоставлені представники Держдепартаменту і Міністерства оборони відправляться в Брюссель, щоб проінформувати союзників в штаб-квартирі НАТО.

Дивіться також: У штаті Нью-Джерсі відбувся щорічний фестиваль повітряних куль

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG