Спеціальні потреби

Актуально

Обама вітає активну роль Росії у вирішенні сирійського конфлікту

Президент США не вірить, що хімічну зброю у Сирії застосували повстанці аби підштовхнути Захід до втручання у конфлікт, у чому переконаний президент Росії. Коментуючи в інтерв’ю телеканалу “ABC” узгоджений у суботу план ліквідації хімічної зброї в Сирії, Обама наголосив на важливості механізму контролю за цим процесом. У суботу, США погодились відкласти
застосування сили проти режиму Башар Аль-Асада і прийняли разом з Росією схему позбавлення його уряду хімічної зброї.
Однак, вже наступного дня, перебуваючи в Ізраїлі, державний секретар США Джон Керрі вкотре попередив, що Вашингтон не виключає можливості застосування сили, якщо сирійський уряд не виконуватиме умови угоди. Уряд Аль-Асада зобов’язаний, протягом тижня надати детальний список такої зброї, а згодом доступ до неї міжнародних інспекторів. Протягом триденних переговорів у Женеві делегації США та Росії спів ставили свої розвідувальні данні і погодились, що уряд Сирії має приблизно тисячу тон хімічних речовин. Москва та Вашингтон домовились підтримати механізм контролю над процесом їх знищення, за що відповідатиме ООН.

Дипломатія підкріплена військовою силою, може потенційно стати моделлю переговорів щодо іранської ядерної програми.
Угоду привітав найближчий союзник Сирії Іран, який назвав рішення відкласти застосування сили відмовою від поведінки екстремізму. В інтерв’ю американському телебаченню, Барак Обама розповів, що обмінявся кількома листами з президентом Ірану Гасаном Рогані з приводу ситуації у Сирії. На погляд американського лідера, дипломатія підкріплена військовою силою, може потенційно стати моделлю переговорів щодо іранської ядерної програми. Обама не повідомляв подробиць своєї переписки з іранським колегою, однак, дав зрозуміти, що ядерні амбіції Тегерана хвилюють Вашингтон більше ніж хімічна зброя Сирії. Тільки тому, що США відклали бомбардування Сирії, Іран не повинен робити висновки, що у разі необхідності Сполучені Штати не застосують військову силу проти нього, підкреслив Обама. З іншого боку, зауважив президент Сполучених Штатів, ситуація з Сирією, приклад для Тегерана, що існує дипломатичний шлях вирішення таких питань.
Згідно плану узгодженого Сполученими Штатами та Росією, хімічна зброя повинна бути вивезена з Сирії та знищена до середини наступного року.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG