Спеціальні потреби

Які будуть відносини наступного президента США з Росією?


Інформаційне агентство Reuters оприлюднило статтю про проблеми, перед якими опиниться новий президент США у відносинах з Росією

Наступний президент США, зіткнувшись з діями Росії в Україні, Сирії та кіберпросторі, стане четвертим американським лідером, що матиме справу з Путіним і завданням стримувати Росію у світі.

За останні чотири роки, пишуть автори статті Аршад Мухаммед і Джонатан Лендей, президент Росії анексував Крим, дестабілізував Східну України, заблокував сподівання США усунути від влади президента Сирії Башара аль-Асада і провів низку кібератак, за які, на думку американських посадовців, відповідальність несуть російські спецслужби. А цього тижня Путін призупинив дію угоди з Вашингтоном щодо переробки збройового плутонію.

Сполучені Штати, на що вказує чимало колишніх і нинішніх посадовців, не мають впливу на розвиток демократії в Росії, або на готовність Путіна застосувати силу в Сирії, Україні або в іншому місці, щоб досягти своїх цілей.

В результаті, критики кажуть, може бути так, що ситуація в Сирії не зміниться на краще, а дестабілізована Україна не зможе наблизитися до Європи. Навіть такі сфери, як контроль над озброєннями та нерозповсюдження ядерної зброї – стовпів співпраці періоду «холодної війни» – можуть погіршитись, - вважають автори статті.

Ендрю Вайс з Фонду Карнеґі за міжнародний мир важає, що навряд чи Путін зміниться до президентських виборів у 2018 році. Для досягнення політичного успіху в себе вдома Путіну потрібен зовнішній ворог, а саме – Сполучені Штати.

Офіційний представник США натякнув, що Путін, який, як очікується, знову висуне свою кандидатуру на наступні президентські вибори, готовий застосувати силу, щоб досягти мети, в той час як Білий дім, навчений конфліктами в Іраку і Афганістані, неохочий це робити. «Він продовжуватиме тиск, поки не зустрічає серйозного опору, і до цих пір він його не має», - додає посадовець.

В очах багатьох нинішніх і колишніх американських посадовців – прикладом цього є Сирія. Сполучені Штати на цьому тижні оголосили про призупинення переговорів з Росією щодо перемир’я в Сирії, тому що російські та сирійські атаки на Алеппо зробили посміховищем мирні зусилля. «Там, де вони роблять пустелю, вони називають це миром», - сказав держсекретар Джон Керрі, цитуючи римського історика Тацита.

Аналітики вважають, що Алеппо, ймовірно, впаде, але війна проти Асада, започаткована шість років тому, в розтерзаній війною країні, продовжуватиметься, а найгірша з часів Другої світової війни криза з біженцями поглиблюватиметься, - пишуть Аршад Мухаммед і Джонатан Лендей. Американські посадові особи, не подаючи своїх прізвищ, кажуть що російські розвідувальні служби втручаються у виборчий процес у США, проводячи кібератаки проти політичних організацій і виборчих офісів окремих штатів.

Проте Білий дім поки що офіційно не звинуватив у цьому Росію. Такий крок, на думку декого, міг би викликати відплатні дії. Вони вважають, що на довшу перспективу кращими можуть виявитись такі заходи, як економічні санкції і розгорнення військ НАТО в Балтії і Польщі.

Дивіться також: Хто зможе жорсткіше протистояти агресії Володимира Путіна - сперечалися кандидати у віце-президенти США на теледебатах

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG