Спеціальні потреби

США добувають природний газ зі сланцевих формувань, не дивлячись на загрозу для довкілля


Докорінні зміни відбуваються в енергетичній сфері США. Країна переживає революцію у виробництві електроенергії завдяки технологіям, які дозволяють видобувати природний газ зі сланцевих формувань, що залягають глибоко під землею. Лише за два роки, завдяки відкриттю нових покладів та удосконаленню технологій, видобуток сланцевого газу виріс на 35%. Нині активно розробляються нові поклади сланцевого газу у Західній Вірджинії, Пенсільванії та Огайо. Зі збільшенням видобутку, збільшується і використання природного газу на громадському транспорті. Разом з тим в американському суспільстві останнім часом посилилися побоювання щодо екологічних наслідків використання технологій горизонтального та гідравлічного методів буріння.

Компанія Джорджа Мітчела у 1970-их роках почала експериментувати з двома технологіями, які називалися «гідравлічний розрив» і «горизонтальне буріння». Заробивши на цьому великі гроші, Мітчел опублікував деталі про свою методику лише 10 років після того, як продав свій бізнес.

Джордж Мітчел взяв дві різні технології «горизонтальне буріння» і «гідравлічний розрив пластів», сумістив їх і показав усій промисловості, як можна заробляти гроші.

Екологи ж іншої думки. Емілі Верс з організації захисту довкілля говорить, що люди, котрі живуть поруч центрів видобутку природнього газу занепокоєні якістю повітря.

Однак прихильники розвитку газової промисловості зауважують, що при дотриманні усіх норм і правил, метод гідравлічного розриву завдає мінімум шкоди довкіллю.

Опитування показують, що більшість американців схвально ставляться до розвитку альтернативних джерел енергії. Водночас їм подобається той факт, що збільшення виробництва природного газу створює нові робочі місця і здешевлює вартість пального навіть попри те, що цей метод може нести певні загрози навколишньому середовищу.
XS
SM
MD
LG