Спеціальні потреби

Актуально

15-20 українців претендують на кожне доступне місце в американському ВИШі - директор Фулбрайт в Україні

Студенти з України, які вже навчаються у США кажуть, що Америка відрізняється тим, що оцінки ставлять за виконані завдання , а не за хабарі.

Наступила найбільш хвилююча пора для вступників до американських ВУЗів. Університети приймають остаточні рішення, кого хочуть бачити серед своїх студентів. З особливим нетерпінням цього чекають іноземні студентів, які бажають на собі відчути академію американського зразку. З кожним роком кількість аплікантів з-закордону зростає, окрім формування іміджу навчального закладу, студенти з-за кордону ще й вагома графа прибутку в бюджеті країни. За даними Міністерства торгівлі, грошима за освіту та проживання іноземні студенти привнесли в економіку країни 21 мільярд доларів за минулий рік.

Загальне число іноземних студентів в американських ВУЗах за минулий рік зросло на 4,7%. Найбільше приїхало студентів з Китаю, у порівнянні з попередніми роками в 2011-му їх стало майже на чверть більше. Наступними в рейтингу країн за кількістю студентів, що приїхали навчатися в США – молоді люди з Туреччини та Близького Сходу. Також більше українців стало шукати шляхів отримати фінансову підтримку для навчання в США.

“За шість років, що я очолюю програму, кожного року зростає кількість анкет на студентську програму, і на програму для молодих викладачів. Останнього року ми отримати майже триста анкет на студентську програму – це на 20-25 місць”, - каже Мирон Стахів, Директор програми імені Фулбрайт в Україні.

Максим Плахотнюк з Вінниці отримав стипендію програми академічних обмінів імені Фулбрайт. Зараз він навчається на PhD програмі в Університеті Іллінойс в Чикаго, де вивчає фізику. Сюди він приїхав саме за ресурсами бібліотек та можливістю спілкуватися з викладачами світового рівня у своїй галузі.

“Це по-перше досвід міжнародний, по-друге це набагато вищий рівень освіти – не корумпованість. Це досить важливо, коли ти приходиш на заняття і знаєш, що ти отримуєш знання і єдиний метод їх отримати це – прочитати книгу, розв’язати задачу, а не заплатити”, - каже Максим.

Навчальна програма Максима займе три-чотири роки, за які він повинен встигнути провести всі необхідні дослідження та написати наукову роботу. Студенти з України, які приїздять навчатися в США часто стикаються з тим, що предмети, які національні університети вважають непотрібними, для американських ВУЗів життєво-важливі, тому доводиться вчити з нуля, і студенти вчать.

“Різниця в можливостях, в методах викладання, у матеріалах, у доступі до літератури, до інтернет-технологій та інтернет-джерел. Наприклад, в університеті є вільний доступ до інтернет джерел до інтернет статей, до різних баз даних з науковими статтями, що було неможливо зробити в Україні”, - розмірковує Максим.

В американські університети приїздять не тільки за теоретичними знаннями та дипломом. Лабораторії, оснащення та наукові дослідження, які проводять американські професори зацікавлюють пост докторантів, але не менше сьогодні цінується космополітичніть молодих людей, які мають досвід життя в іншій країні.

“Я думаю іноземний досвід завжди є тільки плюсом, особливо, якщо ви думаєте потім викладати або займатися наукою в університеті. Мої викладачі говорили, що хочуть бачити таких людей, тому що є різні стандарти проведення наукових досліджень, в різних країнах люди роблять це по-різному”, - завуважує Джон Гріффін з Ірландії, який сьогодні працює в університеті Єль, США.

Оскільки серед іноземних студентів з кожним роком зростає конкуренція за магістерський диплом американських університетів, то тепер окрім необхідних вступних тестів, сертифікату з високим балом, як доказу того, що аплікат вільно володіє англійською мовою, потенційний студент повинен продемонструвати свої наукові досягнення та уміння працювати в командні з людьми з різним бекграундом.

Всі новини дня

У Держдепі стурбовані, що перебої в електропостачанні України можуть призвести до ядерної аварії

Запорізька атомна електростанція та енергетика, що там виробляється, є українською, - заявила перша заступниця помічника Держсекретаря США в Бюро з міжнародної безпеки та ядерного нерозповсюдження Енн Ганзер

Про небезпеку внаслідок обстрілів енергетичної інфраструктури в Україні заявила перша заступниця помічника Держсекретаря США в Бюро з міжнародної безпеки та ядерного нерозповсюдження Енн Ганзер. Під час брифінгу 6 грудня вона наголосила на необхідності забезпечити безперебійне електропостачання атомних станцій України.

“Напади Росії призводять до відключення зовнішнього живлення українських атомних електростанцій. Це дуже важливо. Це змушує реактори на станціях аварійно зупинятися. Надійне зовнішнє електропостачання є необхідним для безпечної роботи українських атомних електростанцій, будь-якої електростанції загалом. А без зовнішнього електропостачання, за допомогою якого охолоджується ядерне паливо, це може призвести до ядерної аварії. Це важливо, і ці атаки потрібно припинити”, - зазначила представниця Держдепу.

Вона висловила переконання, що росіяни навмисне ціляться по енергетичній інфраструктурі, і назвала їхні дії неприйнятними.

“Це цілком очевидно, що найбільшим об’єктом (російських - ред.) атак є енергетична інфраструктура України. Ми дуже стурбовані тим, що російські ракети та дрони руйнують цивільну електричну інфраструктуру по всій країні, виводячи з ладу обладнання, яке забезпечує електроенергією, теплом, водою та зв’язком людей України. Ці напади є неприйнятними. Вони є ганебним продовженням і без того жорстокої, невиправданої війни Росії проти України, особливо проти українського народу”, - сказала перша заступниця помічника Держсекретаря США в Бюро з міжнародної безпеки та ядерного нерозповсюдження Енн Ганзер.

Вона наголосила, що США вважають Запорізьку атомну електростанцію та енергетику, яка там виробляється, українською.

“Ми підтримуємо зусилля МАГАТЕ та генерального директора Гроссі щодо захисту цього заводу. Ми дуже стурбовані брязканням зброєю, брязканням ядерною зброєю. Застосування ядерної зброї було б просто поза межами допустимого”, - додала вона..

У відповідь на питання журналістів про вибух газопроводу “Північний потік-2”, Гензер зазначила, що будь-яка енергетична інфраструктура може стати об'єктом потенційної атаки.

“Енергетична інфраструктура в інших місцях також може стати ціллю. … Те, що ми бачимо в Україні, чітко показує, що нам потрібно захистити нашу енергетичну інфраструктуру”, - сказала перша заступниця помічника Держсекретаря США.

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

США кажуть, що не сприяють, але й не заважають українцям завдавати ударів у Росії

Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав пам’ятати, що України обороняється від російської агресії, і що інші держави допомагають українцям у цьому.

На тлі повідомлень про низку вибухів на військових об’єктах на території Росії, що, як припускають, могли бути здійснені українцями, чільні представники американського уряду відмежувалися від тих інцидентів, але при цьому наголосили, що Україна воює, захищаючись від російської агресії, а тому має підтримку США та інших країн.

Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії.
Ентоні Блінкен

В перший тиждень грудня в Росії повідомили, що принаймні три російські авіабази були вражені, як було сказано дронами - безпілотними літальними апаратами начиненими вибухівкою.

Згадані бази в Курській та Рязанській області та аеродром в Саратовській області, звідки злітають російські бомбардувальники з крилатими ракетами для здійснення ракетних обстрілів України, що тривають з 24 лютого.

Російська сторона каже, що загинули кілька осіб і пошкоджені літаки.

Україна офіційно не взяла на себе відповідальність за ті вибухи, але західні коментатори назвали інциденти вже не першою ознакою здатності українців завдавати удари на далеких відстанях.

Події знову привертають увагу до того, яку зброю має українська армія, і яку допомогу надають Україні інші держави.

Заявляючи про повну підтримку України, західні країни не постачають українцям певні види зброї, зокрема ракети далекого радіусу дії, бойову авіацію чи танки західного виробництва, хоча Київ неодноразово закликав надати таку зброю.

На Заході неодноразово заявляли, що насамперед хочуть надати таку зброю і техніку, яку українська армія може використовувати якомога швидше, а також наголошували, що намагаються уникнути розширення конфлікту чи кроків, які могли б розглядатися як участь у ньому.

Державний секретар США Ентоні Блінкен, відповідаючи на запитання журналістів у Вашингтоні 6 грудня, зауважив, що Росія використовує зиму у якості зброї і цілеспрямовано «удар за ударом» намагається зруйнувати цивільну інфраструктуру України, яка забезпечує людей теплом, водою та електрикою.

«Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії проти їхньої країни, і ми разом з багатьма партнерами у світі твердо налаштовані зробити так, щоб вони мали в руках спорядження потрібне їм для самооборони, щоб боронити свою територію, щоб захищати свою свободу», - сказав Ентоні Блінкен.

Під час цієї ж прес конференції американський міністр оборони Ллойд Остін відкинув припущення, що США намагаються чинити перешкоди українським намаганням розробляти власну зброю далекого радіусу дії.

«Чи США працюють над тим, щоб не допустити розробок Україною її власних можливостей завдавати удари на далеких відстанях? Коротка відповідь - ні. Ми зовсім цього не робимо. Як ви бачите, ми витратили понад 19 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні. На додаток до цього ми залучили також і союзників до надання безпекової допомоги», - сказав міністр.

Дивіться також:

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG