Спеціальні потреби

Актуально

15-20 українців претендують на кожне доступне місце в американському ВИШі - директор Фулбрайт в Україні

Студенти з України, які вже навчаються у США кажуть, що Америка відрізняється тим, що оцінки ставлять за виконані завдання , а не за хабарі.

Наступила найбільш хвилююча пора для вступників до американських ВУЗів. Університети приймають остаточні рішення, кого хочуть бачити серед своїх студентів. З особливим нетерпінням цього чекають іноземні студентів, які бажають на собі відчути академію американського зразку. З кожним роком кількість аплікантів з-закордону зростає, окрім формування іміджу навчального закладу, студенти з-за кордону ще й вагома графа прибутку в бюджеті країни. За даними Міністерства торгівлі, грошима за освіту та проживання іноземні студенти привнесли в економіку країни 21 мільярд доларів за минулий рік.

Загальне число іноземних студентів в американських ВУЗах за минулий рік зросло на 4,7%. Найбільше приїхало студентів з Китаю, у порівнянні з попередніми роками в 2011-му їх стало майже на чверть більше. Наступними в рейтингу країн за кількістю студентів, що приїхали навчатися в США – молоді люди з Туреччини та Близького Сходу. Також більше українців стало шукати шляхів отримати фінансову підтримку для навчання в США.

“За шість років, що я очолюю програму, кожного року зростає кількість анкет на студентську програму, і на програму для молодих викладачів. Останнього року ми отримати майже триста анкет на студентську програму – це на 20-25 місць”, - каже Мирон Стахів, Директор програми імені Фулбрайт в Україні.

Максим Плахотнюк з Вінниці отримав стипендію програми академічних обмінів імені Фулбрайт. Зараз він навчається на PhD програмі в Університеті Іллінойс в Чикаго, де вивчає фізику. Сюди він приїхав саме за ресурсами бібліотек та можливістю спілкуватися з викладачами світового рівня у своїй галузі.

“Це по-перше досвід міжнародний, по-друге це набагато вищий рівень освіти – не корумпованість. Це досить важливо, коли ти приходиш на заняття і знаєш, що ти отримуєш знання і єдиний метод їх отримати це – прочитати книгу, розв’язати задачу, а не заплатити”, - каже Максим.

Навчальна програма Максима займе три-чотири роки, за які він повинен встигнути провести всі необхідні дослідження та написати наукову роботу. Студенти з України, які приїздять навчатися в США часто стикаються з тим, що предмети, які національні університети вважають непотрібними, для американських ВУЗів життєво-важливі, тому доводиться вчити з нуля, і студенти вчать.

“Різниця в можливостях, в методах викладання, у матеріалах, у доступі до літератури, до інтернет-технологій та інтернет-джерел. Наприклад, в університеті є вільний доступ до інтернет джерел до інтернет статей, до різних баз даних з науковими статтями, що було неможливо зробити в Україні”, - розмірковує Максим.

В американські університети приїздять не тільки за теоретичними знаннями та дипломом. Лабораторії, оснащення та наукові дослідження, які проводять американські професори зацікавлюють пост докторантів, але не менше сьогодні цінується космополітичніть молодих людей, які мають досвід життя в іншій країні.

“Я думаю іноземний досвід завжди є тільки плюсом, особливо, якщо ви думаєте потім викладати або займатися наукою в університеті. Мої викладачі говорили, що хочуть бачити таких людей, тому що є різні стандарти проведення наукових досліджень, в різних країнах люди роблять це по-різному”, - завуважує Джон Гріффін з Ірландії, який сьогодні працює в університеті Єль, США.

Оскільки серед іноземних студентів з кожним роком зростає конкуренція за магістерський диплом американських університетів, то тепер окрім необхідних вступних тестів, сертифікату з високим балом, як доказу того, що аплікат вільно володіє англійською мовою, потенційний студент повинен продемонструвати свої наукові досягнення та уміння працювати в командні з людьми з різним бекграундом.

Всі новини дня

Головні акценти допомоги Канади Україні - у інтерв’ю із посолкою України Юлією Ковалів. Відео

Канада надає не лише військову, а й потужну фінансову і гуманітарну допомогу. Про головні акценти допомоги Оттави Києву Юлія Ярмоленко поспілкувалася із посолкою України у Канаді Юлією Ковалів.

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:04 0:00

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів. З подробицями – Остап Яриш.

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:13 0:00

Український борщ визнали нематеріальною, культурною спадщиною ЮНЕСКО, яка потребує термінової охорони. Катерина Лісунова поспілкувалась про подію із відомим кухарем і ініціатором включення борщу до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО Євгеном Клопотенком.

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів

NASAMS кадр з відео Міністерства оборони США

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI). Про це в Пентагоні повідомив речник Міністерства оборони Тодд Бріссіл.

Це надання допомоги за спеціальними повноваженнями президента є чотирнадцятим за рахунком вилученням обладнання зі запасів Міністерства оборони України, яке адміністрація Байдена санкціонувала з серпня 2021 року. У цьому пакеті українська армія отримає додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS).

Згідно з заявою, в рамках програми USAI, «Міністерство оборони надасть Україні критично важливий потенціал для захисту від російської агресії». У цей пакет входить:

– дві норвезькі Національні вдосконалені зенітно-ракетні системи (NASAMS);

– до 150 000 снарядів 155 мм артилерії;

– чотири додаткові контрартилерійські радари.

Як пояснює Пентагон, на відміну від допомоги за президентськими повноваженнями, USAI є механізмом, згідно з яким Сполучені Штати закуповують озброєння у промисловості, а не постачають обладнання, яке вилучається зі запасів Міністерства оборони. Це оголошення, згідно з повідомленням, означає, що уряд починає процес укладання контрактів для надання додаткових можливостей Збройним Силам України.

Пентагон нагадує, що Сполучені Штати виділили близько 7,6 мільярдів доларів США на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена, у тому числі приблизно 6,9 мільярдів доларів з початку неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого. З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 8,8 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні.

Міністерство оборони США говорить, що Україні постачається та зброя, яка їй в цей момент потрібна, в залежності від ситуації на полі бою.

У заяві Пентагона наголошується, що Сполучені Штати продовжують працювати зі своїми союзниками та партнерами і в цьому випадку особливо відзначають Норвегію, яка допомагає Сполученими Штатами надати «сучасні засоби протиповітряної оборони, які допоможуть Україні захиститися від жорстоких повітряних атак Росії».

Президент України Володимир Зеленський заявив у п’ятницю 1 липня, що Росія вже випустила проти України близько 3 тисяч ракет і російські ракетні удари підкреслюють важливість надання Україні оборонної підтримки країнами Заходу.

Внаслідок нічного обстрілу багатоквартирного будинку і бази відпочинку в Одесі у ніч проти 1 липня загинуло щонайменше 20 осіб. Як повідомили в оперативному командуванні «Південь», обстріл трьома ракетами Х-22 вели російські літаки стратегічної авіації Ту-22 з напрямку Чорного моря.

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Рекордна інфляція, реформа зброїних сил, війна в Україні — все це частина політичних дебатів напередодні проміжних виборів в США, які відбудуться вже менш, ніж через півроку. Однак кандидати від партій визначаються вже зараз - напередодні праймеріз пройшли у кількох штатах.

Більше

XS
SM
MD
LG