Спеціальні потреби

Обама назвав рішення Верховного суду перемогою усього американського народу


П’ятьма голосами проти чотирьох, Верховний суд США визнав конституційними положення реформи системи охорони здоров’я, прийнятої два роки тому за ініціативи адміністрації Барака Обама. Реформу опротестовували в суді республіканці через закріплену у ній вимогу до кожного американця обов’язково купувати медичне страхування або платити штраф. Барак Обама назвав рішення Верховного суду перемогою усього американського народу, життя якого буде безпечнішим завдяки доступу до якісної медицини. Про деталі цього закону та його вплив на життя американців у репортажі нашої співробітниці Тетяни Ворожко, яка провела ранок під стінами Верховного суду США.

Це – історичне рішення Верховного суду, яке так чи інакше позначиться на здоров’ї та гаманці кожного американця. І воно стало великою перемогою для Барака Обами та Демократичної партії. Але найбільше воно вплине на життя та здоров’я п’ятдесяти мільйонів американців, які до цього часу не мали медичного страхування.

Суд розглядав найбільш контроверсійну вимогу законопроекту, згідно з якою кожен громадянин США мусить придбати медичний поліс, якщо його медичним страхуванням не забезпечує роботодавець. У своєму рішенні суд підкреслив, що ця норма може діяти лише у вигляді додаткового податку на охорону здоров’я. Вимога обов’язкового страхування була введена тому, що реформа забороняє страховим компаніям відмовляти в наданні медичного полісу людям, які на момент звернення мають хвороби.
Універсальне медичне страхування дозволить страховим компаніям мати достатньо коштів, аби забезпечити лікуванням усіх хворих.
Рішення суду було радісно зустріте багатьма американцями.

Говорить медсестра Мері Бет: «Я медсестра, я працюю з дітьми та родинами. І саме тому я дуже щаслива сьогодні з цього рішення. Ми нарешті встали на шлях до розумної, справедливої системи охорони здоров’я. До цього ми мали багато жорсткості, дискримінації стосовно тих, хто не має медичного страхування. І багато з них – діти. Це дуже сумно»
.
Радіють також у родині чотирьохрічної Міри Ретнер. Дівчинка народилася недоношеною, потребувала діалізу, а в результаті і пересадки нирок. Родина Міри швидко вичерпала усі фонди, доступні за існуючим медичним полісом, а купити додаткове медичне страхування не могла. Страхові компанії відмовляли їм через важкий стан здоров’я дитини.

Мати Міри Шеріл Ретнер каже: «Це важко. Такі як ми, страховим компаніям не потрібні».

Але новий закон дозволив їм придбати новий безлімітний медичний поліс. Якщо б суд скасував вимогу обов’язкового медичного страхування, це стало б великим ударом по цій та багатьох інших американських родинам.

«Це, просто, розорило б нашу родину», – продовжує мати Міри Шеріл Ретнер. «Це було б таким фінансовим тягарем. Їй все ще потрібно медикаментозне лікування. Без страхування її ліки коштують дві тисячі доларів в місяць».

Суд розглядав найбільш контроверсійну вимогу законопроекту, згідно з якою кожен громадянин США мусить придбати медичний поліс, якщо його медичним страхуванням не забезпечує роботодавець.
Але цим рішенням задоволені не всі. Шейн прийшов під стіни Верховного суду протестувати проти реформи системи охорони здоров’я. Він пояснює:

«Реформа не конституційна, по-перше. І по-друге, Конгрес не може диктувати громадянам, що вони мусять чи не мусять купувати. Я не погоджуюся з Верховним судом. Я думаю, що вони не правильно вирішили. Це не перше хибне рішення в історії суду і, я думаю, – не останнє. Це зачіпає мене персонально. Це позначиться на вартості моєї охорони здоров’я і, коли я матиму дітей, це позначиться і на них.

Рішенням Верховного суду незадоволені і багато підприємців, які тепер зобов’язані надавати медичне старування усім своїм працівникам. Одним із них є Хорхе Лозано, який каже:

«Америка не може забезпечити медичним страхуванням усіх своїх громадянх. Це треба якось по-іншому вирішувати».

Остаточно весь «Закон про доступну охорону здоров’я» увійде в дію лише в 2014 році.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG