Спеціальні потреби

Актуально

Хто виграє, а хто програє від санкцій РФ – експерти США

"Це – політичний крок націлений на російську аудиторію". Так прокоментував запровадження російських санкцій проти України Ондрей Шнейдер, голова досліджень Асоціації фінансових установ International Institute of Finance (IIF) в коментарі Українській Службі "Голосу Америки" .

Запровадження санкцій може зіграти на руку Тимошенко, переконаний аналітик, адже цей крок "відносить її до одного табору з Порошенком та іншими".

А от ті, хто не потрапив до санкційного переліку можуть привернути увагу до себе, вважає провідний дослідник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд.

"Врешті, я думаю, що це буде відчутніше для тих, кого в цьому переліку немає, бо їм доведеться пояснити, що вони для цього такого зробили", - сказав Аслунд в коментарі "Голосу Америки".

А от стосовно економічного впливу російських санкцій, думки експертів розійшлись.

Запровадження Росією санкції проти України не матиме відчутного економічного впливу, вважає Шнейдер. Інформації стосовно сутності санкцій небагато, але, видається, що їх економічний вплив буде "незначним", зауважив він.

Багато з тих, кого Росія включила до санкційного переліку взагалі не мають бізнесу в Росії, або не мають великого впливу, переконаний Ерик Гонц, відповідальних за програми в Європі та Євразії Центру міжнародного приватного підприємництва США СЕРА.

Санкції зачіпають велику частину української економіки, а саме – майже всі металургійні та сільськогосподарські підприємства, крім тих, які належать людям, що вважаються проросійськими
Андерс Аслунд

"Декілька осіб, включених до переліку не мають відомих діючих бізнесів Росії і тому на них це не матиме впливу. Загалом, вплив тих, хто має активний бізнес в Росії є відносно невеликим", - заявив Гонц в коментарі Українській Службі "Голосу Америки".

Іншої думки притримується Андерс Аслунд, який вважає, що санкції можуть позначитись на сільському господарстві та металургії України.

"Санкції зачіпають велику частину української економіки, а саме – майже всі металургійні та сільськогосподарські підприємства, крім тих, які належать людям, що вважаються проросійськими", - заявив Аслунд в коментарі "Голосу Америки".

Підприємства, які залежать від торгівлі з Росією можуть зазнати втрат, вважає аналітик.

"12 відсотків української торгівлі зараз з Росією, третину з якої складає експорт продуктів сільського господарства та металургії. Це буде відчуватися, але не так сильно", - говорить Аслунд.

Нові дії лише підтверджують нещодавні тенденції в інвестиціях та торгівлі – рух від Російської Федерації і до Європейського Союзу, Туреччини та більш далеких країн
Ерик Гонц

Запровадження санкцій лише утверджує Україну на шляху до Європи і її віддалення від Росії, вважає аналітик.

"Нові дії лише підтверджують нещодавні тенденції в інвестиціях та торгівлі – рух від Російської Федерації і до Європейського Союзу, Туреччини та більш далеких країн", - наголошує Гонц.

На Росію незабаром очікуватиме новий раунд санкцій, нагадує Аслунд.

"Проти Росії буде запроваджено три групи санкцій у найближчому майбутньому в будь-якому разі. 6 листопада почнуть діяти санкції у відповідь на використання хімічної зброї в Англії. За законом, будуть оновлені санкції проти близьких до Путіна олігархів і великих підприємств. Також нові санкції будуть запроваджені за новим законом у відповідь на різні агресивні дії Росії".

Як повідомляв "Голос Америки", в четвер Росія оголосила про запровадження нових санкцій проти сотень українських компаній та осіб. 322 особи та 68 компаній увійшло до санкційного переліку, оголошеному в четвер Росією.

Під російські санкції потрапили впливові українські високопосадовці та бізнес лідери.

Дивіться також: Aтмосфера в США напередодні виборів. Відео

Aтмосфера в США напередодні виборів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Всі новини дня

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні 

Поліція Німеччини. Фото: AP/Michael Probst 

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.

У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.

За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.

Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.

Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.

Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.

Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".

У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".

Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.

Більше

XS
SM
MD
LG