Спеціальні потреби

В уряді США заявили про «можливий зв'язок» між вакцинами Pfizer та Moderna і розвитком міокардиту


Урядові Центри США по контролю і профілактиці захворювань (CDC) заявили в середу, що існує ймовірна зв'язок між двома вакцинами проти COVID-19 і рідкісним захворюванням серця у хлопчиків і молодих чоловіків.

За словами відомства, у понад 1 200 осіб, які отримали вакцини Pfizer або Moderna, виявлено міокардит (запалення серцевого м'яза). Стан був більш вираженим у чоловіків, ніж у жінок, і виявлялося частіше після другої дози, ніж після першої. Найбільша кількість - у групі молодих чоловіків віком від 12 до 24 років.

У CDC заявляють, що побічні ефекти, включаючи втому і біль у грудях, були незначними, а переважна більшість людей з діагнозом міокардит повністю одужали. Відомство дійшло висновку, що, незважаючи на «ймовірну зв'язок» між двома вакцинами і розвитком міокардиту, переваги вакцинації значно перевищують ризики.

Обидві вакцини розроблені з використанням технології матричної РНК.

Після оголошення результатів дослідження представник Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів заявив, що регулятор додасть в інструкцію попередження про потенційний ризик побічного ефекту.

Акції компанії Pfizer після цієї інформації впали на 4,2%, Moderna – на 1,2%, як повідомляє агентство Рейтер. В Pfizer, використання вакцини якої дозволено для підлітків 12 років та старше, сказали, що знають про випадки міокардиту та перикардиту після вакцинації, додавши, що переваги від вакцинації, тим не менш, перевищують ризики. В Модерні також знають про випадки ускладнень, компанія наразі працює з регуляторами.

Наразі регулятори низки країн світу досліджують потенційні ризики від вакцини, розробленої з використанням технології матричної РНК.

Міністерство охорони здоровя США оприлюднило заяву, в якій назвало вакцини безпечними та ефективними, а побічні наслідки для серцевої системи «дуже рідкісними».

У той же час, поява нового штаму коронавірусу, Дельти, та його вплив на молодих людей, посилює заклики до вакцинації.

Відповідно до даних CDC, у США провакциновано понад 138 мільйонів людей.

Тим часом Білий дім у четвер відправляє 3 мільйони доз однодозової вакцини Johnson & Johnson в Бразилію. Поставка прибуде в місто Кампінас недалеко від Сан-Паулу. Президент США Джо Байден пообіцяв до кінця місяця передати іншим країнам 80 мільйонів доз вакцин.

Представник Білого дому розповів, що в переговорах про постачання брали участь «вчені, юристи і регулюючі органи» з обох країн.

За даними Університету Джонса Гопкінса, в Бразилії зареєстровано 507109 смертей від COVID-19. За цим показником країна поступається лише США, де хвороба забрала 602837 життів.

В матеріалі використані джерела Reuters

Дивіться також: Проходження британського військового корабля біля Криму було демонстрацією невизнання російської анексії

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG