Спеціальні потреби

США вчергове посилили санкції проти Росії у зв’язку з її діями в Україні


Будівля Міністерства фінансів США
Будівля Міністерства фінансів США

США підвищили поріг для заборонених операцій з російськими борговими інструментами, ще більше ускладнивши можливість залучення фінансових ресурсів для російських підприємств фінансового та енергетичного секторів, які перебувають в санкційному переліку США,

Про це повідомляє Офіс контролю за іноземною власністю (OFAC) Міністерства фінансів США.

Секторальні санкції було введено проти фінансового сектору та енергетичного сектору Росії в березні 2014 року через дії Росії в Україні.

Теперішні зміни до Директиви 1, яка регулює санкції стосовно фінансового сектору Росії та Директиви 2, в якій йдеться про санкції стосовно енергетики Росії, стосуються угод з надання, фінансування та інших операцій з борговими інструментами, випущеними після 28 листопада 2017 року компаніями, які перебувають в санкційному переліку США.

Якщо раніше були заборонені операції з борговими інструментами зі строком більше 30 днів для фінансового сектору та 90 днів для визначених компаній, що працюють в сфері енергетики Росії, то тепер цей поріг становитиме 14 та 60 днів, відповідно.

Виступаючи з промовою в аналітичному центрі США Wilson Center 28 листопада держсекретар США Рекс Тіллерсон наголосив на незмінності політики санкцій.

"Війна в Україні, – сказав Тіллерсон, – залишається основною та тривалою перепоною до нормалізації відносин США та Росії".​

Тіллерсон підкреслив, що “Сполучені Штати і Європа стояли пліч-о-пліч з 2014-го року, відповідаючи на російську агресію скоординованою політикою санкцій". Він наголосив, що санкції залишатимуться в силі, поки Росія не поверне назад дії, які до них призвели.

Дивіться також: Час-Тайм. Промова держсекретаря США про політику щодо Європи. Деталі

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

XS
SM
MD
LG