Спеціальні потреби

Актуально

Поштова служба США повідомила 46 штатів, що може не встигнути доставити бюлетені голосування поштою - деякі штати переглядають свої вимоги

Вимоги штатів щодо голосування поштою не відповідають нинішнім можливостям Поштової служби. Деякі штати вже вдаються до змін

Як повідомляють американські ЗМІ, Поштова служба США поінформувала владу 46 штатів, що затримки із доставкою пошти можуть призвести до того, що частина виборчих бюлетенів використаних для голосування поштою не будуть доставлені вчасно для підрахунку. Поштова служба зокрема повідомила низку штатів, що їх (цих штатів - прим. ГА) граничні терміни щодо отримання та підрахунку бюлетенів голосування поштою несумісні із можливостями поштової служби.

Як відзначає видання The Washington Post, листи відправлені Поштовою службою "малюють похмуру картину для десятків мільйонів американців, які можуть голосувати поштою цієї осені: навіть якщо люди дотримуватимуться усіх правил щодо виборів, швидкість доставки Поштової служби може стати причиною незарахування їх голосів".

Повідомляється, що серед уражених проблемтою штатів і штати, які історично не тяжіть у бій жодної із партій, як от Флорида та Мічиган.

Видання відзначає, що у відповідь на попередження (до виборів лишається понад 3 місяці - прим. ГА) деякі штати вже вдаються до заходів для зміни встановлених у них вимог щодо отримання бюлетенів голосування поштою для підрахунку, тощо.

Речниця Поштової служби заявила ЗМІ, що хоча листи штатам були частиною звичайної процедури, її відомство стикається із безпрецедентним навантаженням пов'язаним із виборами.

Раніше президент США заявляв, що голосування поштою в умовах пандемії обернеться підтасовкою виборів, неможливістю вчасно підрахувати результати голосування, тощо. Між тим видання The Washington Post оприлюднило матеріал, у якому вказало, що Поштова служба США зіткнулась із затримками відправлень, причинами яких видання називає нові процедури запроваджені керівником агенції, донором Республіканської партії США Луісом Деджоєм. У п'ятницю американські ЗМІ повідомили, що наглядовий орган Поштової служби США здійснює перевірку запропонованих Деджєм змін.

Коментуючи листи Поштової служби США до місцевої влади, деякі оглядачі висловлюють думку, що дії агенції вказують на її намагання вирішити ситуацію і не допустити ситуацію, коли мільйони американців не змогли би взяти участь у волевиявленні.

"Повторюсь: Заходи економії перед виборами це погано. Але якщо план полягає у тому, щоб доставити бюлетені після крайнього терміну, штатам не дають попередження за три 3 місяці, щоб вони могли змінити країні терміни...", - коментує журналіст видання Politico Біл Шер.

Президент США виступає прогти загального голосування поштою у країні.

"В умовах загального голосування поштою (не плутати із голосуванням за відкріпними талонами, яке є позитивом), вибори 2020 стануть найбільш неточними та підтасованими в історії. Це буде великою ганьбою для США. Затримати вибори, поки люди не зможуть проголосувати належним чином, надійно та безпечно???", - твітував президент США у липні.

Ремарки Трампа були критично сприйняті і демократами і республіканцями.

Поштова служба США вже триваий час переживає кризу, відзначають ЗМІ. У п'ятницію Трамп заявив, що готовий підтримати виділення мільярдів доларів для Поштової служби США, якщо Демократична партія піде не поступки у законопроекті щодо нового пакету економічних заходів пов'язаних із коронавірусом.

Дивіться також: Ізраїль та Об'єднані Арабські Емірати за посередництва США підписали угоду про нормалізацію відносин

Всі новини дня

Затримано підозрюваного у смертельній стрілянині на День незалежності поблизу Чикаго

На цій роздатковій фотографії, наданій поліцейським управлінням міста Хайленд-Парк, зображено Роберта (Боббі) Е. Крімо III. (Департамент поліції міста Хайленд-Парк через AP)

Поліція в штаті Іллінойс на середньому заході США затримала чоловіка, якого вони назвали "особою, що представляє інтерес", у справі смертоносного нападу на відвідувачів параду до Дня незалежності в понеділок, 4 липня.

Двадцятидворічного Роберта Е. Крімо III (Третього) було взято під варту через кілька годин після короткого автомобільного переслідування неподалік від Гайленд-Парку, заможного передмістя Чикаго, де загинули шість людей і понад 30 отримали поранення, коли озброєний чоловік відкрив вогонь по відвідувачах параду з даху будівлі.

Поліція повідомила, що п'ятеро людей загинули на місці події, ще одна людина померла в лікарні. Міністерство закордонних справ Мексики повідомляє, що один із загиблих був громадянином Мексики.

Лікар із лікарні Хайленд-Парк каже, що серед 26 поранених під час параду люди у віці від 8 до 85 років.

На відео з мобільного телефону було знято десятки людей, які в паніці тікали з місця події, коли звук стрімкої стрілянини голосно відбивався від сусідніх будівель. Вздовж маршруту параду були розкидані крісла, дитячі коляски, переносні харчові контейнери та інші предмети, покинуті людьми, які втекли в укриття.

США Президент Джо Байден виступив із заявою, в якій зазначив, що він і його дружина, перша леді Джилл Байден, «шоковані безглуздим насильством із застосуванням зброї, яке знову принесло горе американській спільноті в цей День незалежності».

Стрілянина в Хайленд-парку сталася більше ніж через тиждень після того, як президент Байден підписав перший федеральний законопроект про насильство з використанням зброї, прийнятий Конгресом за десятиліття. Двопартійний компромісний законопроект було прийнято після двох масових стрілянин у травні, включно з расистським нападом, у результаті якого загинуло 10 людей у крамниці в чорношкірому районі в Баффало, штат Нью-Йорк, і стрілянини у початковій школі в Увалде, штат Техас, у результаті якої загинули 19 школярів і двоє вчителів.

У статті використано інформацію Associated Press, Reuters і Agence France-Presse.

Київ і представники понад 40 країн підписали в Лугано декларацію про відновлення України

Учасники конференції з відбудови України у Лугано, Швейцарія, 4 липня 2002 р. Майкл Баголзер/через REUTERS.

5 липня десятки країн взяли на себе зобов’язання підтримувати Україну під час, як очікується, тривалого і дорогого відновлення й погодилися з необхідністю проведення широких реформ для підвищення прозорості й боротьби з корупцією.

Завершуючи дводенну конференцію в південному швейцарському місті Лугано, лідери близько 40 країн підписали декларацію, яка викладає принципи для відбудови України.

Підписанти, зокрема США, Велика Британія, Франція та Японія, «найрішучішим чином» засудили військову агресію Росії проти України і закликали Москву негайно вивести свої війська.

Президент Швейцарії Іґнаціо Кассіс, який разом з Україною вів конференцію, привітав цю декларацію як «перший ключовий крок на довгому шляху відновлення України».

«Наша робота готується до післявоєнного часу, хоча війна все ще триває», – сказав він на церемонії закриття.

«Це має дати людям в Україні надію та впевненість, що вони не самотні», – додав Кассіс.

Підписанти привітали зобов’язання щодо надання політичної, фінансової і технічної підтримки і започаткували принципи Лугано для відновлення, яке, за даними Києва, може коштувати до 750 мільярдів доларів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 5 липня заявив, що декларація – це «однозначно початок нашого тривалого процесу».

Дивіться також: Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано: заяви, подробиці. Відео

«Ми маємо зробити все, що було знищено, кращим, ніж воно було», – додав він.

У принципах Лугано підкреслюється, що «процес відновлення має сприяти прискоренню, поглибленню, розширенню і досягненню зусиль України щодо реформ і стійкості відповідно до її європейського шляху».

«Процес відновлення має бути прозорим і підзвітним народу України», – йдеться в документі.

Декларація також містить заклик до того, щоб процес відновлення був «інклюзивним і забезпечував гендерну рівність».

Президент України Володимир Зеленський напередодні під час відеовиступу на конференції у швейцарському місті Лугано анонсував національний План відбудови України.

За словами Володимира Зеленського, за чотири місяці повномасштабної війни проти України Росія знищила 2102 освітні об’єкти, 799 об’єктів медичної інфраструктури та близько 80 тисяч житлових об’єктів.

4–5 липня в швейцарському місті Лугано відбувалася масштабна Міжнародна конференція з питань відновлення України.

У ній брали участь представники 40 країн і 18 організацій.

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

Більше

XS
SM
MD
LG