Спеціальні потреби

Вибори у США: Сандерс лідирує в Неваді, де на двох дільницях переможця визначила найвища гральна карта


Берні Сандерс, який називає себе соціалістичним демократом, отримав найбільшу підтримку серед номінантів у кандидати в президенти від Демократичної партії США в Неваді.

Хоча попереду ще багато штатів, які не визначились зі своїм вибором партійних кандидатів, впевнена перемога Сандерса в Неваді, а перед цим в Нью-Гемпширі, а також гарні результати опитувань настроїв виборців, виводять його у лідери серед інших кандидатів від демократів.

Оголошення Сандерса переможцем відбулось навіть до того, як всі голоси було пораховано, через значну перевагу, яку він отримав.

Все ж на двох невеликих дільницях кандидати набрали однакову кількість голосів, повідомляють ЗМІ. На цих дільницях, за правилами Демократичної партії Невади, штаті, де розташовано гральну столицю світу, Лас-Вегас, переможця визначила найсташра гральна карта. За правилами, якщо кандидати набирають однакову кількість голосів, їх групи мають витягти одну карту з колоди. Перемагає той, у кого найстарша карта. Правила також вимагають не менше сім разів тасувати колоду перед тим, як витягти карту.

Берні Сандерс, 78-річний сенатор з американського штату Вермонт, заявив, що його перемога у Неваді "створила коаліцію з різних поколінь та рас". Сандерс виступає за розширення соціального захисту населення, зміцнення профспілок, загальне державне медичне страхування. Його ідеї знайшли підтримку у різних груп населення Невади, включаючи молодь та латиноамериканців, за даними ЗМІ. Його кандидатуру також підтримала впливова профспілка працівників кулінарної промисловості штату. Все ж, велика частина демократів побоюються, що Сандерс може стати слабким супротивником теперішнього президента США Дональда Трампа під час загальнодержавних виборів, через те, що Сандерс пов'язує себе з соціалізмом та висуває надто кардинальні ідеї.

Наразі внутрішньопартійні вибори кандидата відбулись лише в невеликій кількості штатів і попереду для Сандерса ще голосування в Південній Кароліні наступного тижня, а також так званий "супервівторок", коли 3 березня 14 штатів проводитимуть внутрішньопартійні вибори.

Дивіться також: Працівникам федерального уряду США першим в країні гарантують оплачувану декретну відпустку. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG