Спеціальні потреби

Чи принесе економічну вигоду Великобританії королівське весілля?


Чи принесе економічну вигоду Великобританії королівське весілля?

Увага світу прикута до Лондона. До весілля принца Вільяма та Кейт Міддлтон залишились лічені години. Для Великобританії це не лише можливість показати світу королівську помпезність, але й нагода поповнити державну скарбницю.

Складається враження, що напередодні королівського весілля у Лондон з’їхався увесь світ. Вулиці та визначні місця заповнені туристами. Висвітлювати цю подію приїхали репортери зі всієї планети. Найбільша юрба збирається біля Вестмінстерського палацу, де вінчатимуться принц Вільям та Кейт Мідлтон.

Очікують, що з нагоди королівського весілля у місто приїде до мільйона туристів. Марк Діторро з урядового туристичного агентства каже, що такий наплив відвідувачів позитивно позначиться на економіці:

«Кожного року монархія вливає 830 мільйонів доларів в економіку країни. Однак лише в день весілля мільйон туристів, які прибудуть в місто, збагатять скарбницю на понад 80 мільйонів доларів».

Урядовці кажуть, що весілля – лише початок хвилі казкових прибутків для Британії. У 2012-му королева Єлизавета відзначить свій 60-ий ювілей коронації, цього ж року у Великобританії пройдуть літні Олімпійські ігри.

Однак ейфорія навколо королівського весілля подобається не усім. День весілля оголошено державним святом. Беручи до уваги пасхальні вихідні, багато людей вирішили скористатись нагодою і взяли відпустки. Представник малого бізнесу Голлі Конвей скаржиться на втрату прибутків:

«Кожен державний вихідний обходиться економіці в 10 мільярдів доларів втрачених прибутків. А якщо у нас два свята поспіль – це буде значна сума. Однак, очевидно, королівське весілля поверне деякі прибутки і матиме переваги для економіки».

Отримати економічну вигоду від весілля намагається кожен – від королівського монетного двору, який випустив ювілейну монету, до лондонських крамниць, які в ці дні густо декоровані національними прапорами. Букмекери навіть роблять ставки на те, якого кольору буде капелюшок королеви. Однак найбільший комерційний успіх мала реклама для мобільних телефонів компанії Т-мобайл. У рекламному ролику принц Гері танцює посеред церкви, принц Вільям, перестрибнувши через нього, викликає свою наречену. Вся процесія, під танці та оплески королівської родини, рухається до вівтаря. Реклама, за участю, звичайно ж, акторів, набрала в Інтернеті 13 мільйонів переглядів.

Поки малий та великий бізнес думають, як отримати побільше вигоди, шанувальники королівського двору, очікують що весілля стане історичним показом британського патріотизму.

XS
SM
MD
LG