Спеціальні потреби

ВООЗ вважає, що коронавірус більше поширюється контактами, але визнає можливість аерозольного шляху


Всесвітня організація охорони здоров’я 9 липня оприлюднила оновлений документ з оглядом усіх відомих шляхів поширення коронавірусу, що спричиняє гостре респіраторне захворювання COVID-19.

Новим у документі називають те, що ВООЗ більше приділяє уваги припущенням науковців про можливість поширення коронавірусу мікроскопічними частками у повітрі.

Деякі повідомлення про спалахи заражень пов’язані з людними приміщеннями припускають можливість аерозольного поширення у поєднанні з поширенням через краплі.

ВООЗ, зважуючи існуючі зараз дані, наполягає, що найчастіше вірус напевне поширюється через близьке контактування з інфікованими людьми, але закликає ґрунтовніше дослідити теорії про зараження аерозольними частками.

Організація також наголошує на важливості запобіжних заходів та захисту, зокрема використання масок у людних місцях і в приміщеннях з поганою вентиляцією.

В документі сказано, що «деякі повідомлення про спалахи заражень пов’язані з людними приміщеннями припускають можливість аерозольного поширення у поєднанні з поширенням через краплі, наприклад, під час хорових репетицій, в ресторанах, або у спортивних залах».

Але далі йдеться, що «детальне розслідування припускає, що у тих осередках заражень вірус також передавався від людини до людини крапельним шляхом, або через забруднені поверхні».

На початку цього тижня понад 200 науковців звернулися з відкритим листом, у якому закликали міжнародні органи включно з ВООЗ запроваджувати суворіші заходи для протидії зараженням.

Також нещодавні розрахунки змодельованих ситуацій здійснені японськими науковцями з допомогою суперкомп’ютера дають підстави вважати, що тісні приміщення з поганою вентиляцією сприяють поширенню вірусу повітряним шляхом.

В журналі Clinical Infectious Diseases науковці з Австралії та США Лідія Моравська і Дональд К Мільтон закликали звернути увагу на повітряний шлях поширення COVID-19.

«Дослідження авторів та інших науковців показують поза будь-якими розумними сумнівами, що віруси вивільняються під час видихання, розмовляння і кашлю у вигляді мікрокрапель настільки малих, що вони залишаються підвішеними у повітрі і становлять ризик на відстані далі ніж 1-2 метри від зараженої особи», - написано у листі.

Американська мережа суспільного радіомовлення NPR цитує дослідника Дональда К. Мільтона з Університету штату Меріленд у США про те, що на його думку аерозольне зараження може пояснювати випадки масового поширення вірусу зокрема під час репетиції хору в штаті Вашингтон.

Він сказав, що не повністю підтримує нову версію порад ВООЗ, але зауважив: «Я радий, що вони трохи зрушилися. Я розчарований, що вони не пішли далі».

Дивіться також: Інтерв’ю Дмитра Кулеби: про готовність до загроз, переговори з Росією та відносини зі США

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG