Спеціальні потреби

Фахівці ВООЗ в Китаї починають шукати коріння COVID-19 після 14-денної ізоляції


Учасник делегації ВООЗ вперше виходить з готелю в місті Ухань в Китаї після двох тижнів карантину. 28 січня 2021 р.

Група фахівців Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка два тижні тому прибула в Китай, завершила 14-денний карантин і починає досліджувати походження коронавірусу, який став причиною пандемії COVID-19.

Цей різновид коронавірусу був вперше виявлений у китайському місті Ухань наприкінці 2019 року.

Приїзд дослідників ВООЗ довго відкладали на тлі суперечок з Китаєм, в ході яких зокрема США звинувачували китайську владу у приховуванні масштабів початкових спалахів хвороби.

Подорож делегації зазнала затримок, коли окремі її члени мали проблеми з в’їздом, які китайська влада назвала непорозуміннями.

Затримки спричинили критику Китаю з боку голови Всесвітньої організації охорони здоров’я, яку колишній президент США Дональд Трамп називав «китайськоцентричною».

Допис у Twitter члена делегації ВООЗ у Китаї зі світлинами готельної кімнати, в якій він відбув карантин.
Допис у Twitter члена делегації ВООЗ у Китаї зі світлинами готельної кімнати, в якій він відбув карантин.

13 фахівців мають два тижні на те, щоб особисто поспілкуватися з працівниками китайських наукових інститутів, лікарень, а також з представниками рибного базару, який називають місцем пов’язаним з першими випадками COVID-19.

Китай тепер наполягає, що виявлення COVID-19 в Ухані, не означає, що хвороба з’явилася саме там, і китайські представники стверджують, що цей коронавірус міг вже тоді бути і в інших країнах.

Команда ВООЗ, яка прибула в Китай 14 січня, покладатиметься на матеріали, зібрані і надані китайськими офіційними представниками.

28 січня вони вперше після ізоляції вийшли з готелю і сіли в автобус, не спілкуючись з журналістами, які стояли за бар’єрами біля входу.

Упродовж двох тижнів ізоляції фахівці ВООЗ на чолі з Петером Беном Ембаріком, який спеціалізується на передачі тваринних хвороб до людей, намагалися працювати в готельних кімнатах з допомогою відеозв’язку.

Дивіться також: Маски як модний аксесуар: як досягнути баланс між функціональністю і красою. Відео

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG