Спеціальні потреби

Актуально

Міжнародний Валютний Фонд може не впоратись з новою кризою

Міністри фінансів США та Китаю - двох наЙбільших економік світу закликали Європейські країни узгодити дії та працювати злагоджено, щоб подолати боргову кризу, яка огорнула цей континент і загрожує усій світовій економіці. Про це йшлося під час зборів Ради керуючих МВФ і Світового банку, що завершилися в неділю в Вашингтоні. Новий директор-розпорядник Міжнародного Валютного Фонду Крістін Лаґард, закриваючи збори заявила, що у разі настання нової кризи, у фонду буде недостатньо ресурсів, аби допомогти усім країнам.

Світовий Банк пообіцяв потроїти суму гуманітарної допомоги країнам північно-східної Африки, які постраждали внаслідок посухи. Цю заяву Роберт Зеллік зробив на прес-конференції за підсумками зустрічі комітетів Міжнародного Валютного Фонду та Світового Банку. Він оголосив, що Світовий Банк має намір збільшити суму допомоги цим країнам до мільярда, восьмисот вісімдесяти мільйонів доларів у наступні п’ять років. Світовий Банк підрахував, що нині у цьому регіоні гуманітарної допомоги потребують понад тринадцять мільйонів людей.

«Наші акціонери у сьогоднішній час глобалізації економіки хочуть надати реальну допомогу тим, хто опинився у кризі. Ось така нагода представилась – допомогти Африці», – каже Президент Світового Банку Роберт Зеллік.

Якщо відносно ситуації в Африці делегати виступили спільним фронтом, то питання виведення Європи з боргової кризи викликало гострі дебати. Учасники зустрічей домовились вдатися до більш радикальних кроків, щоб подолати кризу, втім під час обговорень виникли розходження думок щодо шляхів виходу з кризи. Крім того, міністри фінансів висловили сумніви щодо наявності у МВФ достатньої кількості грошових запасів для допомоги європейським країнам у разі поширення кризи. Рішення про фінансову спроможність Фонду має бути прийнятим до квітня наступного року. Сьогодні, за словами Голови МВФ Крістін Лаґард, Фонд здатний сповна виконувати взяті на себе зобов’язання. Втім, додала вона, 400 мільярдів доларів запасу можуть виявитись зовсім недостатніми за умов потенційних фінансових проблем у нестабільних країнах.

У меншій небезпеці, заявила Лаґард, сьогодні перебувають країни з низькими прибутками.

«Щодо економічної ситуації, то країни з низькими прибутками порівняно з іншими у непоганому стані. Економічне зростання у країнах, що розвиваються, складає 5-6 відсотків, і залишиться, за підрахунками експертів, на такому ж рівні у 2012 році», – стверджує керівниця МВФ.

Темою зустрічей МВФ та Світового Банку у 2012 році в Японії буде питання готовності до стихійних лих.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG