Спеціальні потреби

США вперше з 1991 планують перевести бомбардувальники В-52 на цілодобове чергування


Ядерні бомбардувальники В-52

Військово-повітряні сили США починають приводити ядерні бомбардувальники B-52 в бойову готовність - вперше після заікнчення «холодної війни» в 1991 році.

Про це їдеться у повідомленні у виданні Defence One, яке посилається на генерала ВПС США Дейвіда Ґолдфіна.

«Це ще один крок у забезпеченні нашої бойової готовності», - підкреслив генерал Ґолдфін, додавши, що розглядає це не як підготовку до якоїсь конкретної події, а як відображення нової реальності у світі і те, як ми можемо забезпечити нашу готовність до можливих дій у майбутньому.

Ґолдфін та інші високопосадовці у сфері оборони наголосили, що наказ про приведення в бойову готовність бомбардувальників ще не надходив, але підготовка вже ведеться в очікуванні такої можливості.

Приведення бомбардувальників В-52 в бойову готовність це лише одне із багатьох рішень перед якими опинилися ВПС у той час, як збройним силам США необхідно бути готовими на зміни в геополітичній обстановці, включно з ядерним арсеналом КНДР, який швидко розвивається, конфронтаційним підходом президента Трампа до Пхеньяна і дедалі потужнішими та активниішими збройними силами Росії.

Ґолдфін, який очолює ВПС і входить до складу Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС США, закликає свої військові сили думати про нові способи застосування ядерної зброї як знаряддя стримування, чи навіть у боях.

Генерал підкреслив, що «світ - небезпечне місце», і є люди, які відкрито говорять про застосування ядерної зброї.

«Ми вже не живемо у двополярному світі, де є ми і Радянський Союз. Є інші гравці, які мають ядерний потенціал. Ще ніколи не було так важливо переконатися, що ми правильно виконаємо цю місію», - додав він.

У разі переведення B-52 у бойову готовність низка цих бомбардувальників будуть постійно розміщені на авіабазі Барксдейл у штаті Люїзіана.

Дивіться також: Начальник Генштабу України про співпрацю з військовими США та перехід на стандарти НАТО

Начальник Генштабу України про співпрацю з військовими США та перехід на стандарти НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:12 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG