Спеціальні потреби

Янукович дав прес-конференцію за підсумками півріччя


Президент Янукович під час прес-конференції

Суд над Тимошенко, доля Нафтогазу України, земельна реформа; як іде підготовка до Євро-2012 і хто у Межигір’ї живе. Такими були основні теми прес-конференції президента України Віктора Януковича за підсумками першого півріччя 2011 року.

З журналістами президент не спілкувався більше року, – якщо не рахувати недавніх запросин кількох телеведучих на чаювання в резиденцію у Межигір’ї, – а тому запитань накопичилось багато.

Особливо активно питали про Тимошенко: до судового процесу над опозиціонеркою впродовж 2-годинної прес-конференції журналісти поверталися тричі. Президент наполегливо просив не змішувати політику і право. Він запевняв, що не втручається у суд над Тимошенко і що рішення в цій справі приймають виключно суддя і прокурор.

«У неї є можливість захищатись. Я навіть зараз не засуджую її за такий спосіб захисту, який вона обрала. Вона захищається так, як вона вважає потрібним. І ви бачите, що я їй у цьому не заважаю. Вона, мабуть, в історії не тільки України, але й інших країн стала в цьому плані зіркою зараз. Весь час її показують», – наголосив Янукович.

Він не відповів на запитання, чи збирається реагувати на критику Заходу стосовно вибіркового застосування правосуддя. А коментуючи присутність у залі суду «Беркута», який виштовхує журналістів, та оголошений суддею намір закрити процес для преси, повторив, що не має жодних важелів впливу на суд:

«Як ви собі уявляєте, що я повинен зробити? Підняти трубку, зателефонувати судді чи прокурору і сказати – ти роби так, так, так? Ви уявляєте собі таке? Чи ви хочете, щоб я так зробив?» – обурився Янукович.

Він також сказав, що не бачить порушень у роботі суду. Навпаки, порушницею є Тимошенко:

«Мої консультанти, яким я задаю питання – в якій частині порушуються закони, наприклад судом, вони мені відповідають, що на сьогоднішній день порушень закону немає. Закон порушується тільки Тимошенко і народними депутатами, присутніми в залі, які перешкоджають сьогодні законній судовій процедурі. Тому суддю більше звинувачують в нерішучості і в незастосуванні закону», – зауважив президент.

Гарячою темою, окрім Тимошенко, стала тема Межигір’я. Підозри щодо того, у який спосіб президент отримав у свою власність державну резиденцію, не розвіяли недавні відвідини Межигір’я кількома обраними журналістами, яким було показано лише частину володінь. На запитання репортера, який веде розслідування на цю тему і давно проситься в гості до президента, – кому належить решта території? – Янукович підвищив голос:

«Я ніколи не буду терпіти язика ультиматумів, того язика, яким ви зі мною розмовляєте... Що для кожної людини власний дім означає? Це те святе, до чого не хотілося б, щоб хтось торкався будь-якими руками. Я такий, як і всі, і я також жива людина. І мабуть, ви не найдете президента, який запрошував би до себе в спальню... А в теніс я продовжую грати, плавати. Якщо вам там потрібні господарі – пошукайте їх, і я переконаний, що вони знайдуться. Вони інколи приїжджають в Україну», – сказав Янукович. Як він додав,
«Давайте ми з вами домовимось, що я так, я к і кожна людина, в гості запрошую тільки тих, кого в мене є бажання запрошувати».
Главу держави роздратувала й інша журналістка, що передала йому лист від руху «Стоп цензурі!» з фактами утисків журналістів, а також закликала Януковича вплинути на свого сина-депутата, аби він голосував у парламенті сам за себе. У відповідь президент закликав «не чіпати його дітей»:

«Коли ви станете матір’ю, ви зрозумієте, що таке дитина. Коли чіпають дітей, це зовсім інше. Я вас запевняю, що мені не соромно за моїх дітей і за моїх онуків. І я хочу, щоб ваші діти були не гірші, ніж мої. А коли дітей втягують в той бруд, в який ви намагаєтесь втягнути моїх дітей, мою сім’ю – ви ще зачепіть онуків! Он старшому онуку вже 11 років! Давайте поганяйтеся ще за ним!» – гнівався Янукович.

Своїми запитаннями президента традиційно порадували лише працівники регіональних ЗМІ. А їх серед півтисячі журналістів, що зібралися в Українському домі, була абсолютна більшість. Саме одна з представниць регіональної преси згадала про те, що завтра у глави держави день народження, і запитала, що б він хотів отримати в подарунок. Янукович сказав, що найкращим подарунком для нього будуть палаючі очі чиновників.

«Я звернувся до своїх колег публічно і зараз звертаюсь, щоб не викидали коштів. Кращий подарунок буде для мене з боку чиновників, які хочуть мене привітати, їх такі палаючі очі бажання добре працювати», – сказав президент.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG