Спеціальні потреби

Яценюк знову просить Захід про оборонну зброю та економічну допомогу


Арсеній Яценюк

Прем'єр-міністр України в інтерв'ю «Голосу Америки» заявив, що допомога необхідна для захисту кордонів України від російської агресії.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк знову закликав Захід надати Україні оборонну зброю і серйозну економічну допомогу. За словами Яценюка, допомога необхідна для захисту кордонів України від російської агресії.

Яценюк заявив про це в інтерв'ю Мирославі Гонгадзе напередодні візиту віце-президента США в Україну. Візит запланований на початок грудня. Очікується, що віце-президент Джозеф Байден оцінить недавні зусилля України в галузі боротьби з корупцією, включаючи податкові реформи, в умовах, коли Вашингтон готується надати Києву третя кредитну гарантію в розмірі мільярда доларів.

Адміністрація Обами вже надала Україні пряму економічну допомогу в розмірі 470 000 000 доларів після того, як союзник Москви, колишній президент Віктор Янукович був усунений від влади на початку минулого року.

Прем'єр-міністр України згадав про реформи в нафтогазовому секторі країни, якій доводиться покладатися на імпорт енергоносіїв з Росії для опалення житла та постачання електрики українським заводам і фабрикам. Він також високо оцінив роботу нового Національного антикорупційного бюро, зазначивши, що Вашингтон підтримує навчання слідчих, що працюють у сфері боротьби з корупцією.

Раніше цього року віце-президент Байден заявив, що Україна має розслідувати випадки корупції на всіх рівнях уряду і в приватному секторі та притягати винних до відповідальності, а також надалі запроваджувати політичні реформи в обмін на продовження підтримки США.

Однак адміністрація Обами поки що відмовляється надати Києву зброю, і поки що немає ознак того, що її позиція зміниться.

Виступаючи на слуханнях у Конгресі у лютому директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер заявив, що постачання зброї Україні для її боротьби з підтримуваними Москвою сепаратистами призведе до «негативної реакції» в РФ. Він додав, що реакція Росії на надання такого озброєння Україні, яка не є членом НАТО, може спонукати Москву збільшити поставки зброї проросійським бойовикам, які домагаються автономії на сході України.

Дивіться також: Повернутись з фронту і знайти роботу - досвід ветеранів США

Повернутись з фронту і знайти роботу - досвід ветеранів США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

XS
SM
MD
LG