Спеціальні потреби

Актуально

Юрій Сергеєв: ми будемо некомфортним непостійним членом в РБ ООН для Росії

Юрій Сергеєв: Україна отримала всеосяжну підтримку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

Юрій Сергеєв: Україна отримала всеосяжну підтримку. Відео

Юрій Сергеєв провів на посаді постійного представника України при ООН вісім з половиною років. Це були цікаві і буремні роки у світі і, зокрема, в Україні: політична криза під час президенства Віктора Ющенка, обрання Віктора Януковича президентом, газова війна з Росією та, нарешті, Революція Гідності.

Однак за весь цей час найбільш напруженим був 2014 рік, коли Росія анексувала Крим та розпочала військові дії на сході України.

"В перші місяці агресії нам все-таки вдалося об’єднати міжнародну спільноту тут, в Організації Об’єднаних Націй та й в самій Раді Безпеки для того, щоб ми отримали всеосяжну підтримку. Це привело нас до резолюції під назвою «Територіальна цілісність України» 27 березня . Ця резолюція стала системоутворюючою. Всі органи системи ООН і афілійовані організації ухвалили свої рішення для того, щоб не визнавати юрисдикцію окупаційної влади на авіаперевезення до півострову, здійснення судноплавства, управління портами", - заявив колишній представник України при ООН.

Завдяки зусиллям його команди українське питання неодноразово піднімалося на засіданнях Ради Безпеки ООН. Стосувалося воно не лише Криму, але й збиття малайзійського Боїнгу MH17 та долі політичних в’язнів, які незаконно отримуються в Росії.

"Було з десятків чотири засідань по Україні різного формату: відкритих, закритих, консультаційних. Так, це вимагало кулуарної роботи. Вважаю, що вона була успішною. Це все є результатом колективної роботи, за що я вдячний своєму колективу", - відзначив він.

Окрім кулуарної роботи та виступів на засіданнях Ради Безпеки, Юрій Сергеєв головував в шостому правовому комітеті ООН, в комісії з морського права, в комісії з миротворчого будівництва. При ньому Україну потрапила до ради з прав людини і, нарешті, в цьому році до Ради Безпеки. Одним з великих досягнень дипломат назвав обрання Місії України непостійним членом Радбезу. Україну підтримало 177 країн.

"Розуміючи, що ми будемо некомфортним непостійним членом в Раді Безпеки для Російської Федерації, розуміючи, що вона могла б створювати певні проблеми для того, щоб зменшити рівень підтримки, ми працювали з усіма делегаціями інтенсивно, по кілька разів повторюючи візити, виступи в регіональних групах, субрегіональних групах, з кожним індивідуально. Тобто це була індивідуальна робота. Ми розраховували на те, що ми можемо отримати непідтримку від традиційної чотирнадцятки-шістнадцятки російських сателітів", - додав Юрій Сергеєв.

На початку грудня президент Порошенко ухвалив рішення про завершення дипломатичного відрядження Юрія Сергеєва на посаді постійного представника. Дипломат каже, дізнався про це з публікацій у пресі.

"Про те, що такий указ готується мене ніхто не попереджав, більш того, мені ніхто не передзвонив з Міністерства закордонних справ з тим, щоб сказати, що такий указ є. Але, тим не менш, я абсолютно розумію, що я обіймаю цю посаду достатньо довго, що має відбутися термін ротації, і тому я абсолютно з розумінням і спокоєм сприйняв таке рішення. Хоча не скрию те, що бракує етики, коли міняються глави наших дипломатичних місій. Я знаю це по багатьох прикладах звільнення моїх колег, коли вони про своє звільнення дізнавалися з газет", - сказав українських дипломат.

Останні дні увага Юрія Сергеєва прикута до підготовки роботи України в Раді Безпеки. Зараз в ній головують Сполучені Штати, і амбітна програма їхнього головування скерована на вирішення ключових проблем: якситуації на Близькому Сході, так і прав людини.

Дивіться також: Ось що агенти ФБР розповіли про методи боротьби із корупцією. Відео

Ось що агенти ФБР розповіли про методи боротьби із корупцією. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Всі новини дня

Десантіс уточнює позицію щодо України і називає Путіна «воєнним злочинцем»

Рон Десантіс

Впливовий американський політик губернатор штату Флорида Рон Десантіс в інтерв’ю британській телепрограмі уточнив свою позицію щодо російської війни в Україні після того, як його попередні оцінки викликали критику зокрема від його однопартійців у Республіканської партії США.

Я би не хотів там участі американських військ. Але ідея, що я думаю про виправданість дій Росії - це нісенітниці.

Десантіс, відповідаючи на запитання тележурналіста Пірса Морґана про те, що він раніше назвав російсько-українську війну далекою від сфери інтересів Америки «територіальною суперечкою», тепер сказав, що його оцінки «були неправильно охарактеризовані».

У тих попередніх оцінках, які політик озвучив в розмові 14 березня з американським тележурналістом Такером Карлсоном для каналу Fox News, Десантіс розкритикував те, що він назвав «необмеженим чеком» адміністрації Байдена на допомогу Україні.

Раніше: МЗС України запрошує Десантіса в Україну, а політики в США просять його не ставати “зброєю Путіна”

Оцінки Десантіса підштовхнули дискусії стосовно того, яку політику мають вести США щодо Росії й Путіна, і якою має бути позиція Республіканської партії, в час, коли починається процес визначення претендентів на змагання за президентську посаду на виборах 2024 року.

Тепер Рон Десантіс в оприлюднених 22 березня уривках інтерв’ю для телепрограми «Пірс Морґан без цензури» гостріше скритикував Росію.

«Очевидно, що Росія вторглася - це було неправильно. Вони вторглися в Крим і захопили його 2014 - це було неправильно», - сказав він.

Вторгнення Росії в Україну Десантіс назвав великим прорахунком Путіна, який дорого коштуватиме.

Десантіс підкреслив, що російський президент «ворожий до США», і заявив, що Путіна треба притягати до відповідальності за злочини війни в Україні.

«Я вважаю, що він воєнний злочинець», - сказав Десантіс, зауваживши, що США не член договору щодо Міжнародного кримінального суду.

Далі у витягах з інтерв’ю Рон Десантіс також зауважує: «Я просто не думаю, що для нас є достатній інтерес, щоб розвивати більше залучення. Я би не хотів там участі американських військ. Але ідея, що я думаю про виправданість дій Росії - це нісенітниці».

Дивіться також:

“Путін — бандит і різник і йому не можна довіряти”, - сенатор Дік Дурбін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:21 0:00

Блінкен: агресія Росії проти України та авторитарне керівництво президента Путіна є «гострою загрозою» для інтересів США

Державний секретар США Ентоні Блінкен дає свідчення на слуханнях у підкомітеті з асигнувань Сенату щодо запропонованого президентом Байденом бюджетного запиту для Державного департаменту на 2024 фінансовий рік на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні, США, 22 березня 2023 року.

Держсекретар США Ентоні Блінкен у середу назвав агресію Росії проти України та авторитарне керівництво президента Росії Володимира Путіна «гострою загрозою» для інтересів США, а довгостроковим викликом він назвав політику Китайської Народної Республіки.

Про це Блінкен заявив на післяобідньому слуханні Комітету Сенату з міжнародних відносин, яке відбувалося в рамках виступів керівника американської дипломатії перед законодавцями, на яких він має обґрунтувати політику адміністрації президента США Джо Байдена та запропоновані витрати на міжнародні справи на наступний фінансовий рік, який починається 1 жовтня 2023 року. Державний департамент розраховує отримати у новому фінансовому році 63,1 мільярда доларів США.

«Цей бюджет підтримуватиме нашу безпекову, економічну, енергетичну та гуманітарну допомогу Україні, щоб гарантувати, що війна президента Путіна залишиться стратегічним провалом», – сказав Блінкен, виступаючи перед сенаторами.

Деякі з них виступали з гострою критикою політики Байдена в Україні. Зокрема, республіканець Джим Ріш з Айдахо звинуватив адміністрацію Байдена у тому, що вона «затягує» постачання зброї в Україну і додав, що потрібно брати «приклад з таких союзників, як Польща, і відправити F-16».

Чорноморська угода дала можливість Україні вивезти 24 мільйони тонн зерна

Сенатор-демократ Корі Брукер зі штату Нью-Джерсі запитав про те, що Державний департамент робить для того, щоб Росія дотримувалася домовленості про експорт українського зерна через Чорне море. Він нагадав, що Чорноморську угоду було продовжено 18 березня, але «лише на 60 днів».

Відповідаючи на це запитання Блінкен сказав, що угода про транспортний коридор була необхідна лише тому, що Росія блокувала український експорт зернових на світовий ринок і вона продовжує «гратися» з правилами, щоб зменшити кількість кораблів, що вивозять українське зерно.

«Росіяни продовжують маніпулювати та гратися з кількістю кораблів, яким дозволено пройти. Вони гралися в ігри, щоб зменшити кількість кораблів. Ми щодня наполягаємо в ООН, та в ООН разом з іншими, щоб переконатися, що ця угода виконується і вона є ефективною, результативною», – сказав Блінкен.

Він додав, що завдяки угоді Україна змогла експортувати 24 мільйони тонн зерна, «що дорівнює 8 мільярдам хлібин».

Блінкен також додав, що США є одним з найбільших донорів Світової продовольчої програми, більшість бюджету якої формується за рахунок внесків Америки. При цьому американські служби допомагають не лише нагодувати країни, де населення потерпає від нестачі продовольства, але і допомогти їм створити власні можливості для забезпечення продуктами харчування.

Блінкен: визнання Росії державою, що спонсорує тероризм, може потягти за собою небажані наслідки. Відео

Визнання Росії державою-спонсоркою тероризму може стати вагомим важелем у стримуванні інших держав, таких як Китай, надавати допомогу Москві для продовження її війни проти України. Таку думку висловив сенатор-республіканець Ліндсі Грем,

Гельсінська комісія США відзначила сміливих українських жінок

Дар’я Каленюк - виконавча директорка громадської організації Центр протидії корупції, членкиня Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України

Гельсінська комісія 22 березня відзначила українку Дар’ю Каленюк, виконавчу директорку та членкиню правління Центру протидії корупції, як одну зі сміливих жінок, що невтомно виступають за перемогу України. Відзначення відбулось в рамках місяця жіночої історії у США, про це йдеться на сторінці Гельсінської комісії у Твіттер.

“Дар'я Каленюк перебуває на передовій зусиль, спрямованих на боротьбу з корупцією в Україні. Її відданість захисту верховенства права не похитнулася навіть у розпал повномасштабного вторгнення Росії. Скоріше, вона її подвоїла, та додала до свого портфоліо підтримку перемоги України”, - зазначили в Гельсінській комісії.

Протягом Місяця жіночої історії Гельсінська комісія відзначила також інших українок. Зокрема, 21 березня в комісії наголосили на хоробрості медика-волонтерки Юлії “Тайри” Паєвської, яка разом зі своєю командою "Ангели Тайри" врятувала сотні життів.

“Юлія Паєвська була захоплена в полон російськими військами, зазнавала тортур і побоїв протягом 3 місяців. Вона таємно перевезла відеодокази російських воєнних злочинів у Маріуполі та продовжує виступати на захист своєї країни, особливо потреб медиків”, - йдеться в повідомленні комісії.

Також у березні Гельсінська комісія відзначила доброволицю Ірину “Джоконду”, "маму двох дітей, яка взяла до рук зброю, щоб захистити свою країну під час нападу Росії", і бойову медикиню Анну Олсен, яка служила в останні дні блокади Маріуполя, потрапила в полон і була звільнена під час обміну.

"Олсен провела 6 місяців в ув'язненні як військовополонена, зазнаючи жорстоких фізичних і психологічних тортур, а її донька залишалася в окупованому Херсоні. Вона була звільнена в жовтні 2022 року і продовжує виступати за звільнення в'язнів і притягнення Росії до відповідальності", - зазначили в комісії.

Місяць жіночої історії – щорічна міжнародна акція, що має на меті наголосити на внеску жінок у світову історію та розвиток сучасного суспільства. Офіційно відзначається у березні у США, Великій Британії та Австралії, у зв'язку з Міжнародним днем прав жінок 8 березня.

Дивіться також:

Українці вразили інструкторів, які навчали їх на Patriot. Відео

Українці вразили інструкторів, які навчали їх на Patriot. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:27 0:00

65 українських військовиків, які від січня проходять навчання на системі ППО Patriot в США, завершують програму вже найближчими днями. Чому американці вчаться від українців та з якими головними викликами зіткнулися українські військовики?

Більше

XS
SM
MD
LG