Спеціальні потреби

Актуально

США: ОБСЄ зафіксувало значне накопичення танків в ОРДЛО

Численні великі танкові формування та гаубиці на територіях України, підконтрольних керованими Росією силами, зафіксували зображення зроблені з повітря спостерігачами ОБСЄ 17-18 вересня. Про це повідомляє представництво США при ОБСЄ.

«Ми вважаємо, що такі формування і відповідне збільшення випадків використання забороненої зброї, є дестабілізуючими і закликаємо Росію використати свій вплив на бойовиків, яких вона озброює, якими керує та поряд з якими воює в Україні, для того, щоб усунути цю зброю у відповідності до Мінських угод», - йдеться в заяві.

«Шкільне перемир’я» допомогло зменшити кількість порушень і ми підтримуємо ці зусилля», -- заявив тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан. «Хоча кількість повідомлень про порушення режиму припинення вогню зменшилась, нас непокоїть використання важкої зброї, яке все ще перевищує 100 випадків на тиждень. Також, великі скупчення забороненої зброї було виявлено в районах контрольованих керованими Росією силами», - йдеться в заяві.

«З сумом зазначаємо, що конфлікт призвів до 422 жертв серед цивільного населення в 2016 році, з яких 40 відсотків були люди старшого віку. На жаль, кількість жертв серед цивільного населення цього року зросла на 18 відсотків, порівняно з 2016 роком. Особливо ми занепокоєні вразливістю цивільних під час переходу контрольних пунктів. Контрольні пункти є життєво важливою ланкою для українців по обидва боки, що нагадує нам про те, що ті хто знаходяться в так званих «республіках», підтримують міцні зв’язки з рештою України. Ці райони щільно заміновані, а укриттів для цивільних на випадок перестрілок, дуже мало. Сполучені Штати вимагають прогресу в зниженні ризиків подальших жертв, особливо серед дітей», - заявляє місія США при ОБСЄ.

Місія США при ОБСЄ висловила серйозне занепокоєння через те, що цивільні на непідконтрольних уряду України територіях продовжують страждати, а до пунктів затримання на цих територіях не пускають представників місії ООН з дотримання прав людини. Окремий розділ заяви приділено погіршенню ситуації з дотриманням прав людини в Криму і посиленню політичних переслідувань.

Дивіться також: Сергій Тарута про зустрічі у Конгресі і миротворців ООН на Донбасі

Сергій Тарута про зустрічі у Конгресі і миротворців ООН на Донбасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG