Спеціальні потреби

Зеленський запровадив санкції проти Фірташа, російських олігархів та банків


В Україні чекають на приїзд американських експертів для консультацій із санкційної політики

Президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування персональних санкцій щодо 538 фізичних осіб та 540 компаній. Цим указом глава держави ввів у дію відповідне рішення РНБО від 18 червня.

Під санкціями, зокрема, опинились російські та українські олігархи та підприємці, у тому числі Дмитро Фірташ та Павло Фукс.

Пакет санкцій проти Фірташа і Фукса включає, серед іншого, блокування активів, обмеження торговельних операцій та транзиту ресурсів, запобігання виведенню капіталів за межі України, анулювання ліцензій на користування надрами, заборону участі в приватизації, обмеження видачі готівки за платіжними картками.

Згадані економічні обмеження запроваджуються на три роки.

Раніше, анонсуючи обмежувальні заходи, секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що санкції щодо Дмитра Фірташа пов'язані з його участю в титановому бізнесі. За словами Данілова, ідеться про постачання Фірташем сировини на військові підприємства Російської Федерації. Український олігарх, через свого адвоката, заперечив ці звинувачення.

Що ж до російського бізнесмена Павла Фукса, то секретар РНБО пояснив, що повний комплект санкцій запроваджено за його участь у 19 компаніях з видобутку вуглеводнів на території України. Cвоєю чергою, Фукс заперечив свою участь у цих компаніях, назвав санкції "помстою Данілова" та пообіцяв позиватися в суд.

Серед інших фізичних осіб, проти яких президентським указом застосовано санкції - російські бізнесмени з оточення Путіна. Олігархам Олегу Дерипасці і братам Ротенбергам, голові "Газпрому" Олесію Міллеру та іншим забороняється виводити гроші з України і в'їжджати на її територію.

Раніше цього ж дня президент Зеленський підписав указ про санкції проти 55 російських банків, зокрема тих, що діють на окупованій території Донбасу.

А тим часом в Україні чекають на приїзд 29 червня американських експертів для консультацій щодо спільної санкційної політики. Про це повідомив очільник РНБО Олексій Данілов, спілкуючись у четвер з журналістами. Як нагадав Данілов, сьогодні під санкціями США перебувають 134 громадянина України.

Дивіться також: Як міжнародна спільнота може допомогти повернути Крим під контроль України? Дискусія у Німецькому Фонді Маршалла

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG