Спеціальні потреби

ВООЗ закликає використовувати системи виявлення поліомієліту при хворобі внаслідок Зіки


Неврологічну недугу, спричинену вірусом Зіка, можна досліджувати на глобальному рівні в рамках програми, створеної для боротьби з поліомієлітом, - про це йдеться у документі, оприлюдненому 5 липня 2016 року, за співавторством науковців Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Синдром Джуліана-Барре – це рідкісне захворювання нервової системи, яке здебільшого зустрічається у дорослих, і може викликати тимчасовий параліч. Деякі жертви цієї хвороби потребують інтенсивної терапії через проблеми з диханням. Утім, за даними ВООЗ, більшість хворих повністю одужують.

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила надзвичайну ситуацію через небезпеку вірусу Зіка у лютому цього року. Науковці ВООЗ переконані, що Зіка може спричинити мікроцефалію у новонароджених – недугу, що супроводжується незвично маленькими розміром черепа у дитини, це може призвести до розумової відсталості і викликати синдром Джуліана-Барре.

За даними американського Центру з контролю та попередження хвороб, спалах вірусу Зіка вже був зафіксований у 49 країнах. Переважно, це країни південної та північної Америки.

Наразі у 177 країнах із усіх 194 членів ВООЗ встановлені системи спостереження для дослідження гострого млявого паралічу. Це частина глобальної прорами ООН із викорінення поліомієліту у світі.

У лабораторії досліджують фекалії дітей, яким менше 15 років, на наявність у них поліо-вірусу або ж щоб ідентифікувати випадки млявого паралічу, що включає також випадки синдрому Джуліана-Барре.

«Зі збільшенням доказів зв’язку між синдромом Джуліана-Барре та інфекцією від вірусу Зіка, дуже важливо посилити моніторинг синдрому Джуліана-Барре», - йдеться у документі групи науковців ВООЗ, яку очолює доктор Нірмал Кандел.

«Це можна зробити, використовуючи існуючу систему спостереження, як та, що використовується для гострого млявого паралічу у програмах з викорінення поліомієліту. Подальше дослідження гострого млявого паралічу, визначене як таке, що сталось у зв’язку з синдромом Джуліана-Барре може бути стартовою точкою для виявлення вірусу Зіка».

Торік у світі виявили 99 582 випадки гострого млявого паралічу у дітей, серед них 72 випадки дикого вірусу поліомієліту, - йдеться у документі ВООЗ.

В американському регіоні – де переважно розповсюджується Зіка – на кожні 100 тисяч дітей припадає одна з гострим млявим паралічем.

Дивіться також: Влада затягує закупівлю вакцини від поліомієліту - може бути новий спалах - представник ЮНІСЕФ

XS
SM
MD
LG