Спеціальні потреби

Актуально

Майже 500 людей у США обвинувачують у фінансових махінаціях, пов'язаних з Ковід-19

Міністр юстиції США Меррік Гарланд

Майже півтисячі людей у США обвинувачують у злочинах, пов'язаних із пандемією Ковід-19. Про це повідомляє Міністерство юстиції країни.

За даними Мін'юсту, в кримінальних злочинах через схеми фінансових махінацій по всій території країни звинувачується 474 особи.

Міжнародні організовані злочинні угруповання націлені на кошти із допомоги по безробіттю у США, у зв'язку з пандемією.
Зі звіту Міністерства юстиції США

З них 120 осіб підозрюють у шахрайстві, пов'язаному з Програмою захисту зарплати (РРР), в рамках Закону про допомогу малому бізнесу, на що виділено 2,2 трильйонів доларів.

Понад 140 осіб звинувачують у шахрайстві зі страхуванням на випадок безробіття (UI).

"Ранні стадії розслідування та аналіз свідчать про те, що міжнародні організовані злочинні угруповання націлені на ці кошти, вони використовують викрадену особисту інформацію людей, щоб подати заявку на пільги по безробіттю", у звязку з пандемією, - повідомляє Мін'юст. За їхніми даними, місцеві шахраї у США також вдаються до шахрайства з цією програмою.

У штаті Колорадо прокуратура та секретна служба вилучили понад 580 мільйонів доларів із шахрайських заявок на кредити тим, хто постраждав від економічної скрути (програма EIDL), - повідомляють у Мінюсті. Такі кредити у США видають малому бізнесу, сільському господарству та неприбутковим організаціям.

В поле зору правоохоронців потрапили також шахраї, які продавали продукцію, пов'язану з пандемію, використовуючи неправдиву чи не підтверджену інформацію про здатність їхнього продукту боротися з коронавірусом.

Кожному, хто має намір використати глобальну пандемію як можливість для шахрайства та крадіжок у американців, які важко працюють, моя порада проста - не робіть цього", - заявив виконувач обов’язків помічника Міністра юстиції Ніколас Л. Макквейд із Кримінального відділу Мінюсту. - "Незалежно від того, хто ви є, чи де ви перебуваєте, ми знайдемо вас і притягнемо до відповідальності у повній мірі закону".

“Результати роботи нашого міністерства є чітким і безпомилковим посланням тим, хто має намір скористатись надзвичайною ситуацією, щоб відібрати ресурси платників податків від малого бізнесу та людей, які постраждали" (від пандемії - ред.), - заявив міністр юстиції США Меррік Гарланд.

План порятунку Америки, який у США ухвалили раніше цього місяця, передбачає виділення 1,9 трильйонів доларів на підтримку економіки країни. Серед іншого, кошти виділені на розширення пільг, пов'язаних з безробіттям, на програму із захисту зарплат, розширення програми кредитування тих, хто постраждав від економічного лиха.

Дивіться також: Як пандемія допомагає розвивати стосунки і створювати сім’ї? – експерти

Як пандемія допомагає розвивати стосунки і створювати сім’ї? – експерти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Всі новини дня

Росія прицільно б’є по цивільній інфраструктурі - Анна Новосад. Інтерв'ю

Росія прицільно б’є по цивільній інфраструктурі - Анна Новосад. Інтерв'ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:20 0:00

У Вашингтоні відбулась дискусія «Освіта під час війни. Рік російської агресії проти українських шкіл», модератором якої була засновниця благодійного Фонду savED, колишня міністерка освіти Анна Новосад. Дивіться її інтерв’ю Голосу Америки.

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:57 0:00

Лідери ЄС схвалили план відправки Україні 1 млн артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців. «ЄС підтримує Україну в її невпинному прагненні до свободи», – заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель. «Ми будемо стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно» – наголосив він.

США ввели санкції проти режиму Лукашенко. Тіхановська закликає не ототожнювати білорусів з урядом. Відео

Сполучені Штати запровадили додаткові санкції проти режиму Лукашенка, зокрема за придушення продемократичного руху у Білорусі, і підтримку російської війни в Україні.

З українських портів відбули ще три кораблі з зерном та благодійна пшениця для Ємену

18 березня 2023 року Чорноморську зернову угоду було вдруге продовжено ще на 120 днів. Фото: REUTERS/Viacheslav Musiienko/File Photo

Україна у п'ятницю, 24 березня, відправила 30 тисяч тонн пшениці з Одеси, щоб підтримати мільйони людей у Ємені – у рамках ініціативи "Зерно з України", яку ініціював президент Зеленський і підтримали низка міжнародних донорів.

USAID повідомляє, що ця пшениця годуватиме 4 мільйони людей у Ємені впродовж 1 місяця. А загалом ця зернова ініціатива допомагає долати голод і забезпечує переміщення продуктів харчування та добрив в час глобального дефіциту.

Постачання до Ємену профінансували, серед іншого, уряди Франції, Іспанії та США (Агенція США з міжнародного розвитку USAID), за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН.

“Чорноморська зернова ініціатива забезпечує зерном тих, хто його потребує у всьому світі, і підтримує всіх, хто покладається на сільськогосподарський сектор”, - заявило посольство США в Україні у Твіттері.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Анатолій Петренко наголосив: "Завантажене зерном судно в рамках ініціативи “Зерно з України” (Grain from Ukraine) сьогодні вирушило до Ємену. Україна продовжує відігравати активну роль як гарант продовольчої безпеки, будучи щиро та твердо відданою задоволенню гострих гуманітарних потреб дружнього єменського народу”.

Ініціативу "Зерно з України" започаткували 26 листопада 2022 року, у 90-ту річницю відзначення Голодомору в Україні. Її мета - надсилати зерно у найбідніші країни Африки, де принаймні 5 мільйонів люди живуть в умовах голоду. За цією угодою країни-донори закуповують зерно в Україні й покривають транспортні витрати.

Зерно для Італії, Єгипту та Тунісу

Крім того, як повідомляє ООН, 24-го березня з України відчалило три судна із зерном, що містили понад 60 тисяч тонн кукурудзи та понад 15 тисяч тонн сої. Вони прямують до Італії, Єгипту і Тунісу.

На інфографіці від ООН видно маршрути кораблів із зерном. А також зазначено, що Україна постачає світу сільськогосподарську продукцію, зокрема пшеницю, кукурудзу, соняшникову олію, ячмінь, сою, ріпак, горох тощо.

Посолка США в Україні Бріджит Брінк наголосила на своїй сторінці у Твіттері, що Чорноморська зернова ініціатива “робить можливим цей життєво важливий шлях для підтримки людей у світі, які найбільше страждають від продовольчої безпеки, і гарантує, що українське зерно потрапляє до тих, хто його найбільше потребує”. За словами дипломатки, лідери G7 “чітко дали зрозуміти, що важливо продовжувати та розширювати цю ініціативу”.

Чорноморську зернову Угоду уклали з Росією за посередництва Туреччини та ООН 22 липня 2022 року.

18 березня 2023 року її вдруге продовжили на 120 днів.

З початку угоди з українських портів відпливли понад 700 суден, - підрахувало видання CNBC. А міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомляв, що з 1 серпня 2022 року Україна відправила понад 25 мільйонів тонн зерна на потреби світу.

Раніше адміністраторка Агенції USAID Саманта Пауер заявляла, що Чорноморська зернова ініціатива є критично важливою для боротьби з глобальним голодом. А держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що від початку дії зернової ініціативи з України вивезли стільки зерна, що з нього можна зробити 8 мільярдів буханок хліба.

У Всесвітній продовольчій програмі ООН стверджують, що через збій постачання продовольств з України та Росії близько 345 мільйонів людей стикаються з проблемою продовольчої безпеки, - повідомляв Голос Америки.

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

«Як вам добре відомо, пане Президенте, Канада буде продовжувати міцно стояти пліч-о-пліч з Україною, чого б це не вимагало», – прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG