Спеціальні потреби

Ціна на критично важливу вакцину впаде вдвічі наступного року та рятуватиме мільйони життів

  • Голос Америки

Дитячий фонд ООН повідомляє про різке падіння ціни на критично важливу дитячу вакцину, що може запобігти мільйонам смертей у десятках найбідніших країн світу.

За даними ООН, 1,5 мільйона дітей у віці до п'яти років щорічно помирають від хвороб, яким можна запобігти з допомогою вакцини. Завдяки угоді з шістьма фармацевтичними компаніями, за якою буде знижено ціну на пентавалентну вакцину, багато з цих смертей можна буде уникнути.

Глобальний альянс вакцин та імунізації (ГАВІ) фінансує програми імунізації в країнах, що розвиваються. За оцінками ГАВІ, на 5,7 мільйона менше дітей буде вмирати у період з 2011 по 2020 рік у 80 країнах світу, які закуповуватимуть ці дешеві вакцини.

Директор штаб-квартири ЮНІСЕФ з постачання та закупівель Шанель Голл говорить, що знадобилося 16 років, щоб збити ціну вакцини:

«З наступного року і до 2019-го ми зможемо закуповувати цю пентавалентную вакцину, яка захищає дітей від дифтерії, правця, кашлюку, гепатиту В і грипу, за менш ніж один долар за дозу, і це становить половину ціни, яку ми платимо цього року, цього місяця, цього тижня».

Пані Голл сказала, що це в середньому становить 84 центи за дозу. Вона також підкреслює, що 90 відсотків дітей у світі до п'яти років, що помирають від захворювань, яким можна запобігти за допомогою вакцин, живуть у країнах, де вакцини не повністю фінансуються донорами. Голл наголосила, що нижча вартість вакцини буде робити різницю між життям і смертю.

«Це зниження цін буде генерувати заощадження на суму понад 366 мільйонів доларів для донорів та урядів, які фінансують вакцину. І це дуже важливо для доступу, а також для тиску на національні бюджети».

Шанель Голл зазначила, що до 2020 року донори будуть платити менше, так як національні бюджети все частіше самостійно покривають вартість пентавалентної вакцини.

Дивіться також: Чому чверть українців остерігається вакцинації

XS
SM
MD
LG